No lievää ainakin on luvassa, sekä vedätystä tietty kans. Sehän kuuluu kevään perusriitteihin, tääkin aihe. Joten eikun lisää kamaa koneeseen.Ennustan tähän topicciin reipasta jessustelua.![]()
![]()
Niin, itse asiassa aika harvalla siihen on täällä mahdollisuuksia, ainakaan säännöllisesti, koska ne nopea-ajoon soveltuvat radat, esim. Nürburgring, ovat pikkasen kaukana. Kotoiset radat soveltuvat kyllä reippaaseenkin ajoon, mutta varsinaisiin vauhtiratoihin verrattuna ne ovat kuitenkin eri tasolla.sanoi:Jos nopea-ajo kiinnostaa niin menköön radalle kokeilemaan.
Radalla käynti on toki hyödyllistä ja siellä oppii ajotekniikkaa, mutta ei siellä mitään ihmeitä tapahdu. Todennäköisesti vaan tuo 'suurrikollinen' osaa sen jälkeen käsitellä ajokkiaan hiukan paremmmin myös mutkan eteen sattuessa, ja on todennäköisesti pienempi riski mahdollisena onnettomuuden aiheuttajana.
Noin muuten tuo menkööt radalle -mesoaminen on aika hyödytöntä enerigan tuhlausta, etenkin tällaisella kelillä. Kaveri jäi kiinni ja todennäköisesti sai aika rankat sanktiot, joten eiköhän sen jo luulis riittävän. Kun ei kukaan meistä ollut suoraan osallisena tuossa tapauksessa, olisi ainakin minusta viksua olla vaahtoamatta siitä sen enempää. Todennäköisesti mitään elokuvista tuttua takaa-ajoa ja romurallia ruuhkan keskellä ei varmaankaan tapahtunut.
No ei ehkä niin, koska onhan sellaisia on ollutkin, tosin toistaiseksi motoristi -sanan tilalla on vielä ollut autoilija. Meitä on moneen junaan ja aina sattuu ja tapahtuu.sanoi:Ja mikäs hemmetin tyhjätie se sellainen on jossa poliisit saa kaaharin kiinni. Persetti eipä olis ihme jos kohta luetaan että poliisia paennut moottoripyöräiliä aiheutti kuolonkolarin moottoritiellä