• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

T-ajot hitailee su 27.5.12 klo14

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Wolferin
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Ajattelin huomenna käydä tekeen semmosen muutaman sadan kilsan lenkin länteenpäin Tre-Suodenniemi-Lavia-Noormarkun kulmilta Kullaaseen ja takaisin. Jos joku tahtoo lähteä mukaan, niin liikkeelle voisi lähteä Kolmenkulman ABCltä klo14. Vauhti on rajoitusten mukainen eli ei pidetä turhaa kiirettä :)

Suunnilleen tommonen reissu tehtäis.
 
Viimeksi muokattu:
No näköjään tosiaan on hiljaista. Eipä sillä, ei kaikki aina täällä huutele osallistumisiaan, lähtöpaikalla saattaa olla muutama pyörä enemmän kuin ilmoittautuneita :) Toisaalta, osa sakista on Posarista selviytymässä jossain vaiheessa tänään, epäilen kovasti, ettei se porukka tule kyllä tälle reissulle mukaan :grin:
 
Porukkaa on kai siellä posarissa kitumassa kamalassa kelissä ja muutenkin epäinhimillisissä olosuhteissa ja mää olen täällä maalla kaukana.
 
Joo, niillä on varmaan ollut ihan kauheeta siellä, koko vkonloppu tämmösessä säässä... :p

Ens kerralla sit isommalla porukalla, nyt ei ainakaan tarvinnut pahemmin merkkailla risteyksiä. Mutkat oli jälleen kohdillaan, mutta tienpinnat paikoittain luvattoman huonossa kunnossa! Lisäksi vielä oli paikoittain hiekkaa kasoittain ja koko tien leveydeltä :blink:
 
Oli vähän puhetta tuolla Posarissa, että ens sunnuntaina jos on kelejä niin Päijännettä kiertämään.. Sieltä tulis ainakin yksi (zpete) Jyväskylästäkin mukaan..
 
Back
Ylös