• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Suzuki gsx1400 moottorijarrutus/nykiminen

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Guest
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
G

Guest

Guest
Itselläni on gsx1400 -04 vakiopyörä,kaverilla on gsx1400-07 yosimuran putkella.Kaveri on valitellut nykimistä kaasua nopeasti lisätessä ja jos hieman kaasua löysätessä moottori jarruttaa voimakkaasti.Kävimme ajamassa toisten pyörillä ja eron kyllä huomasi. Onko muilla vastaavaa putken vaihdon jälkeen.Kaverin pyörä on säädetty putken vaihdon jälkeen.Onko tämä ominaisuus vai onko kaverin pyörässä vikaa?
 
säätöä, säätöä...
062802moto_prv.gif
itellä toimii
 
Suzukin myyjä on ennen luovutusta säätänyt pyörän tehoputkelle.Pyörää on kahdesti säädetty penkissä heikoin tuloksin.Suzukin paikaillinen huolto on myös yrittänyt säätää pyörää mutta ehdottaa alkuperäisen pakoputken asentamista pyörään takaisin.Olisiko powercommander ratkaisu ongelmaan,jolloin ruiskun säädettävyys paranisi.
Ps.kaveri on jo suunnitellut muuten hyvän pyörän vaihtoa ongelman takia.
 
Back
Ylös