• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Suska ei kierrä!

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Scrw
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Taas hyviä ideoita tarjolla keskellä yötä kun ei nukuta.

Aikaisemmin sanoit jalan katkaisimen puuttuvan, pääseekö sen katkaistu/ irroitettu johto jostain maihin tai kontaktiin toisiinsa.
 
No niin..

Mulla alkoi toimimaan moitteettomasti, kun vedin bensaletkut vähän eri kautta ja putsasin sihdin ja tyhjensin tankin KOKONAAN! Vaihdoin toki vielä uuden putsarin! Ei oo suikki ikinä vielä rullannu noin makiasti!!
062802jumpie_prv.gif
062802moto_prv.gif
 
Nonii nyt toimii, paitsi kun vetää kaasun nurin niin hetken miettii ja ropletaa mutta kun antaa kassulle sentin takapakkia niin sit kulkee niin pirusti! Eli en nyt sit tiedä missä oli vika mutta nyt viimiseks otin tankin pois, putsasin ja hieroin vielä niitä puolia vähän.
sit menin ajaa roplels jonkun aikaa mutkun lämpes niin alko toimii niin kuin pitääkin. Kiitos paljon osanottajille!! ;)
 
Back
Ylös