Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.
Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
Onko ST3/4 kuskeilla kokemuksia tangon korotuksista?
Surffailin ja löysin tämän: Helibars
Hinta vaan hirvittää ja kaipa tuohon tullit, alvit ja muut mätetään päälle..
Onko ST3/4 kuskeilla kokemuksia tangon korotuksista?
Surffailin ja löysin tämän: Helibars
Hinta vaan hirvittää ja kaipa tuohon tullit, alvit ja muut mätetään päälle..
ST4s-malliin laitoin ns. comfort kitin eli tankoja n. sentin ylemmäs sellaisilla välipaloilla ja pidemmillä pulteilla. Ei ole vaikea toteuttaa vaikka itse tehden alumiinilevystä ja silloin hinta tuskin kauheasti hirvittää.
Kittiin kuului myös erilainen yläkate, jossa sarvet mahtuvat myös kääntymään korotettuina. Hyvä muistaa..
Letkuille yms. ei tarvinnut tuon sentin korotuksen kanssa tekemään mitään. Ja ajoasento parani kyllä.
Eikös ST3ssa ja ja muissa STssä ole samanlaiset clip-on:it? Ne korotuspalat tulee sinne clip-onien alle ja yläkolmion päälle ja siksi pidemmät ruuvit, joilla kahvat kiinnitetään yläkolmion päälle, kuten edellä todettiinkin.
Mulloli Helibarit vähä aikaa S750ssä - ihan laadukkailta ne vaikutti. Tilasin USAsta - tulli tuli hintaan päälle - ei muita mutkia. Niiden etuna lienee se, että alkuperäiset katteet sopii edelleen. En tiedä kuinka asento muuttuu STssä niillä, mutta Sportissa en pitäny niitä kauan ku ajotuntuma heikkeni niin paljon ja sivutuuli alko ottaan pahasti vaikka rennompi asentokin tuli tietty.