Nostetaas ylös ku itelläkin on samat mopot kiikarissa. Ite on tullut ajettua Corsaroa, Trumpan lähin edustus on tampereella joten ei tripleä ei ole päässyt ajaan, no tänään otin kylmät tyypit jkl:n mp-messuilla ja eka huomio oli heti että painopiste triplessä on puoli metriä korkeammalla kuin corsarossa. Corsarohan on tosi namu just tuon todella matalan painopisteensä takia, melkein kuin satakiloisella satapiikillä ajaisi.
Japseillahan ei ole oikein mitään vaihtoehtoja, nakut on kuristettu flegmaattisiksi ja lisänä ovat vielä täynnä kaiken maailman turosuojia joiden takia tuntuvat puolilitraisilta pikkuvaihteilla. Corsarohan on suora vastakohta mokomille, pikkuvaihteilla keula pomppaa vaikka tyhjäkäynniltä siihen kulmaan mihin kaasun aukaisee.
Eli ihan kysyn onko joku ajanut molemmilla ja pystyy kirkkain silmin sanomaan että trumppa olis muutenkin varteenotettava vaihtoehto kuin varaosien ehkä paremman saatavuuden puolesta?