• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Slipari+suuttimet

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja CBRrr
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Tarviiko vaihtaa suuttimet, jos laittaa pyörään sliparin ja mitä voi pahimmillaan seurata jos ei suuttimia vaihda? Itselläni on cbr 900 -97 jossa BOS oval slipari eikä ole tietoa onko pöntön vaihtaja laittanut myös uudet suuttimet.
 
Tuskin tarvii, jos ei ole filtteriä vaihdettu vapaavirtaavaksi. Kannattaa käydä jossain mittauttamassa seokset, se ei paljoa maksa. Korkeintaan joudut hieman niitä säätämään.
 
Back
Ylös