Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.
Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
mittaa ensin akun navoista jännite (mittari näyttää varmaan n. 12V) niin että pyörä ei käy, sitten mopotin käyntiin ja uus mittaus tyhjäkäynnillä, pitäs varmaan olla n. 13V ja kun nostat kierroksia niin pitäs alkaa Volttien nousta 14V tai yli..
Omassani ei ainakaan oo ongelmaa latauksen kanssa, tähän asti on yhtä kertaa lukuunottamatta lähtenyt käyntiin kuin palmun alta
*koputtaa puuta*
Viisaammat varmaan osaa kertoa mistä lähteä hakemaan vikaa jos ei lataa riittävästi....
Minun satovi 600:ssa oli latauksen kanssa ongelmia. Kävin sitten kaikkien johtojen liittimet läpi, eli puhdistin hapettumat pois, niin alkoi latamaan ihan normaalisti.
Joopa! Juuri se kolminapainen liitin joka on laturin ja jännitteensäätimen välissä, on useasti pahasti hapettunut tai jopa möykyksi kärventynyt. Vaihda se uuteen ennenkuin laturin käämit palaa! Kunnossa olevassa laitteessa latausjännite on autoihin verrattuna yllättävänkin korkea, noin 14,5V!