• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

S-posti osoitteen vaihtaminen

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Nalkis
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Vaihdoin tuossa s-postia ja saadussa viestissä suositeltiin välttämään Firefoxin käyttöä ja asensin sen takia Explorerin ja avatessani kyseisen linkin Exploreriin sain vain viestin: Et ole kirjautunut... Sen jälkeen avasin saman linkin FF:ään ja sain saman viestin mutta kuitenkin kokeiltaessa vanhoja tunnuksia pääsin kirjautumaan sisälle ja paneelissa luki nykyinen s-postiosoite. Mutta viestissä kuitenkin uhkailtiin tilin lakkauttamisella eli onko syytä huoleen vai ei?
 
kokeilin myös itse kerran tuota,ja lopputulos oli että mikään ei enää
toiminut,en päässyt edes näille sivuille,onneksi oli outlookissa
vanha moderaatorin,osoite jota kautta homma hoitui,ja taas
oli käytössä se vanha meili osoite,parempi vanha kun toimimaton uusi.
062802jumpie_prv.gif
 
Jepu, joskus noissa meneepi tunnus "tilaan", joten silloin voipi laittaa viestiä ylläpidolle, yllapito@moottoripyora.org, vanha meili, nick ja uusi meili viestiin.

Suurin ongelma noissa yleensä on se, että sähköposti-ohjelmat katkaisee linkin vaikka kahdelle riville, ja sitten sitä klikattaessa tuleekin vain puolet mukaan. Joskus taas bitti-jumala on vihainen, ja virhe sattuu vaikka kaiken tekisikin oikein..
 
Back
Ylös