• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Rocket Hiilari vanne

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja tr3
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Vanteen sisä profiilin muuttuessa suorasta pinnasta, v- muotoon niin Pirellin diablo sujahti vanteelle ammatti rengasliikkeen toimesta kuin lusikka vanukkaaseen.
Aaa, OK, se hankaluus olikin alkuperäisen vanteen puuttuvassa syvennyksessä eikä siinä että tuon kokoluokan kumi olisi paskamaisen jäykkä? Jututin tuossa vaan joku aika sitten ukkoa joka valitteli että aina tulee kitinää vaihdon vaikeudesta rengaspajalla kun käy uutta takakumia vaihdattamassa.

Onko toi orggisvanneongelma vaan ensimmäisissä vuosikerroissa vai kaikissa tehtaan omissa kiekoissa?
 
no älä usko enhän noista mitään tiedä

ps. on vaan tullut laitettua joukunen rangas tollasille BST vanteille ja olen ollut BST:n tehtaalle yhteydessä muutamista tuhotuista vanteista.

on muuten ihan asiallista porukkaa tuolla BST:llä
vastaavat kysymyksiin

lämppärien käyttö asennuksen apuna kannattaa jos jostain läheltä sellaiset löydät.

nuo Diablot on ihan inhimillisiä vielä laittaa.
 
juu toimii tehtaan touhut, ainaskin mulla, saatta olla apua kun sain vinkin tehtaan Tj tutulta joka , hieman avusti tilailua ja sillai..
smile_org.gif
 
Pisti silmään Rocketin vanteista puhuttaessa et tässä uudessa Tourer mallissa on 16tuuman pyörät ja takakumi kapenee aikalailla eli 16 180/70  
eek.gif
mukavuus näyttävyyden edelle....
 
Vanteen sisä profiilin muuttuessa suorasta pinnasta, v- muotoon niin Pirellin diablo sujahti vanteelle ammatti rengasliikkeen toimesta kuin lusikka vanukkaaseen.

jolloin edessä pyörii Pirelli Diablo150/70 ZR 18 ja takana Pirelli Diablo 240/40 ZR 18

Toki kukaan viisas ihminen ei vie vannetta millekkään rengas peralle rengas raudolilla väännettäväksi.


Sorry, joudun kysymään ihan perusasiaa (varmaankin) mutta viestissäsi oli että takana sulla on nakki 18" vanteella. Löytyykö siis Rocketiin tonkin koon vannetta suoraan?
 
Back
Ylös