• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Renard: hiilikuituprätkä Virosta

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja vetomies
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Onneksi joillain valmistajilla on "uusiakin" ideoita eikä kaikki oo sitä muovipaskaa.
Lisää tällästä
wink.gif
 
Tosta motoguzzin >-koneesta.. Satun Kymäläisellä semmosen näkemäni, ja vttu et on hyvännäkönen toi pitkittäin oleva veekakkonen. Ihan puhdasta moottori-burleskia!!! Niin on kun oikein komiat rinnat olis siinä moljollaan, että hyppääppä poika kyyyyyyyytiin ja käännä kahvaa, niin alan täristä ja hurista niin saat kyyyyyyyytiä.....
062802moto_prv.gif
Kyllä ne hoodeen pytyt jonossa on jo nähty. Mmmmmm
inlove.gif
 
Kirjoittelusta päätellen, näköjään suuri ja tuntematon herättää taas kansassa pelkoja, arvailuja ja suuria tunteita..
 
Ei tuosta teknisessä mielessä rispektit irtoa muuta kuin siitä, että ilmeisesti ensimmäistä kertaa on rahvaalle myytävässä pyörässä hiilikuiturunko.
Periaatteessa kuitenkin kunnioitan aina miehiä jotka kulkevat omia polkujaan riippumatta siitä, minkä merkkisiä savukkeita he polttavat.
 
Tyylikästä muotoilua.
Toi etulamppu on varsinainen design-tuote, vai dissaus-tuote.
 
Olin ilmeisen väärässä, kun moitin etuvaloratkaisua, sehän on tyylikästä muotoilua. Lehessä luki.
 
Ei Monosen Timo ole lehtimies eikä reportteri, vaan Mersun myyntimies Jyväskylässä ja pitkän linjan motoristi.
Mutta hieno ja kallis on eestin pojat prätkä. Pitkää ikää ja menestystä.
 
No onhan toi aika hieno, ja mitään estettä tommosen ostamiselle itelle ei varmaan olisi jos lompakossa ois riittävästi kredibiliteettiä. Etulamppukin kaikessa yksinkertaisuudessaan sopii tohon ihan mainiosti.
 
Guzzin konehan on kaunis! Bemarin ei niinkään..
Kaunis juu mut mihin kuskin polvet on tarkotus tukea? Kääpiöt pystyy guzzilla ajaa mut vähänkään pitemmät polvet hakkaa pyttyihin. Tuon tyyppisessä pyörässä ei kai se ajoasento niin tärkee oo mut guzzia en pystyis koskaan ostaa noiden hölmösti sijoitettujen pyttyjen takia.
 
kallis erikoisuus - toistaiseksi. siitä se tasoittuu, hinta laskee ja nuita ilmestyy useampia, joten ei niin erikoinen kun erikoisuus on erillisyyttä.

kummastelen kans gustin komian, wanhan, lujan ym. koneen ja muuten korkeatekniikan käyttämistä samassa protossa. yhdistelmällä saadaan aikaiseksi pelkkää erikoisuuden tavoittelua. mainosmielessä esillepääsy on varmempaa sitten nyt.

kuvien pyörästä puuttuivat vilkut ja peilit.

muistelen hiilikuituvanteiden olevan yhdessä toisessakin mp-merkissä tehtaalta tullessa; norton commando 961.

monokokkirunkoa nykyään tekee kawasaki muutamaan malliinsa. keularisu-girder on vain ainutlaatuinen, toki bmw:n keulaa muistuttaa hieman.

jovain, uusille keksinnöille on tarvetta. josko suomeenkin joskus perustettaisiin mp-tehdas.
 
Back
Ylös