Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.
Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
Eli kertoilkaapas matkustavaiset mielireissun pituuksista ja minnepäin se tänäkesänä suuntautuu .
Itse odottelen loman alkua jos pääsisi taas Lappiin ja vähän Norjan puolellekkin
Menee lomat niin myöhäiseksi, että taitaa olla vaihtoehto numero yksi. Eihän siinä mitään, ihan hyvää kahvia siellä huoltoasemalla saa, eikä rasitu liikaa matkanteosta. Säätilan vaihtuessakin pääsee pikaisesti kotiin sateensuojaan.. Seliseli.
Mitään lomaahan ei kesällä edes ole, mutta jos jonkun viikonloppureissun pääsisi edes heittämään, 500-1000km voisi olla sopiva!
Juhannuslauantaina tuli ajettua toistaiseksi pisin reissu, n.500km, josta 300km täydessä vesisateessa!
Tana kesana lienee enimmakseen noita 100-500km ajoreissuja joko toiselle paikkakunnalle tai naapurimaahan pistaytymaan tuttuja moikkaamassa tai bileissa.
Yleensä tulee koluttua noita kohtuu mutkasia pätkiä, matkan pituudet vaihtelee yleensä siinä 50-300km:n välillä. Joskus saatan ajaa pitemmänkin lenkin, mut kyllä se 500km alkaa olla jo maksimi yhen päivän aikaan meikäläisen kohalla.