Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tiukat on tosiaan laittaa minunkin jalkaan, mutta on nuo ruenneet hiukan vertymään. Hiukan on laskettelumono-fiilis kävellessä, mutta ajossa on eri hyvät.Kyllä mahtuu ainakin minun puvun lahkeet varren sisään. FC-motolta lähti hintaan 198e, joten hinta/laatu on ihan kohdallaan.Minkälaisia kokemuksia otsikon mukaisesta saappaasta? Kävin tänään koittamassa, ja jalkaan laittaminen tuntui ahtaalta, sisäkengän "suu" oli mielestäni ahdas, ajatellen että sinne pitäisi vielä mennä nahkapuvun lahjekin.
Ittellä oli ekoilla kerroilla ihan samaa havaittavissa, mutta kun hoksasin aukaista kunnolla alas asti ne narut sieltä takaa niin sen jälkeen on alkanut kenkä suorastaa lumpsahtamaan jalkaan. Sama sitten toisin päin myös. Ja ennen kuin sen läpän laittaa kiinni niin kiristää kunnolla ne narut takaa ja myös lukitsee sen niin on tukevat jalassa.Minkälaisia kokemuksia otsikon mukaisesta saappaasta? Kävin tänään koittamassa, ja jalkaan laittaminen tuntui ahtaalta, sisäkengän "suu" oli mielestäni ahdas, ajatellen että sinne pitäisi vielä mennä nahkapuvun lahjekin.
Hyvä pointti! Muistan edellisillä kengillä pari kertaa vetoketjun suojan jääneen jalkaa alas laskiessa "kiinni" jalkatappiin, ja kaatuminen paikallaan oli lähellä.Hyvä tuntuma jalkatappiin, nilkka on suojassa kunnolla, varvaspala oikeassa kohtaa ja ennen kaikkea siinä ei ole mitään sellaisia solkia tai ulokkeita mitkä jäisi jalkatapinkolmioihin kiinni ja jumiin.
Mä en ainakaan R6R:n vakiohin enkä Lightechin tai PP-Tuningin jalkatappisarjoihin ole tuota kenkää kiinni saanut jäämään, mihinkään kohtaan jalkatappia.Hyvä pointti! Muistan edellisillä kengillä pari kertaa vetoketjun suojan jääneen jalkaa alas laskiessa "kiinni" jalkatappiin, ja kaatuminen paikallaan oli lähellä.Hyvä tuntuma jalkatappiin, nilkka on suojassa kunnolla, varvaspala oikeassa kohtaa ja ennen kaikkea siinä ei ole mitään sellaisia solkia tai ulokkeita mitkä jäisi jalkatapinkolmioihin kiinni ja jumiin.
edit: Niin puhuit muuten kolmiosta, mutta kuitenkin sama asia noiden ulokkeiden suhteen.