PK-torstai 9.8. klo 17:30 Hyrylän Shell

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja riisor
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

riisor

MotOrgBike-vastaava, moderointivastaava
MotOrg ry jäsen
Moderaattori
MotOrg ry hallitus
Betatestaaja
Liittynyt
27.4.2007
Sijainti
Kytäjä
Se olis torstai taas tuloillaan ja kelikin näyttäis suosivan, joten ajelua pukkaa. Koitetaan heittää lenkki sellaiseen suuntaan, jossa ei PK:illa ole vähään aikaan käyty.

Lähtö Hyrylän Shelliltä klo 17:30.

Reitille taitaa osua aika paljon vieraita tai täysin tuntemattomia pätkiä, joten ajellaan sen mukaan. Letkankasaustaukoja pidetään sen verran, ettei peilit pääse tyhjenemään. Reitin pituuden ja päivän lyhyyden vuoksi en suosittele tätä ensikertalaisille - kannattaa hakea letka-ajokokemusta hitaampitempoisista letka-ajeluista.

Koko reitti palttiarallaa 300km (saattaa tällä kertaa mennä karvan yli) ja tankkaus aika tarkalleen puolivälissä (Shell). Tarkoitus on lopetella ennen pimeää.

Muutama muistutus:
- tarkkuutta risteysten merkkaukseen, esim. viime viikolla risteyksiä jätettiin merkkaamatta useampikin :shoot:
- letkassa EI ohitella
- mahd. pannupaikalle ei kasata mitään häröpalloa, vain varoittajat molempiin suuntiin ja auttajat, muut jatkaa matkaa
- jos eteesi muodostuu mutkaosuuksilla jatkuvasti pitkä väli, älä aja rakoa suorilla kiinni vaan siirry letkassa taaksepäin

Näillä eväillä - nähdään Hyrylässä.
 
Saattaapi olla... Jos edes yhden pk:n pääsis kurvailemaan tänä kesänä?
Edit: ei kerkee.. Perr!
 
Viimeksi muokattu:
Juuh, alla ihkauudet gummit joten jos varovasti koitan siellä peräpäässä
 
Noh, jos pysyis tää Italian ihme kasassa tän kerran... :no:
 
Hep! => pomo ei päästänyt tällä viikolla hidasajoon niin tulen sitten vetomiesten letkaan... :grin:
 
Paskat ja kerrasta poikki! En pääse vielkään testaa ajoja. Joskus se vielä osuu...
 
Pukama kuittaa. Olen paikalla ja lähden mukaan. Laitatko Olli mailia??
 
sikiviki sanoi:
Pukama kuittaa. Olen paikalla ja lähden mukaan. Laitatko Olli mailia??
Laitoin, katos miten ne tällä kertaa taipuu tomppaan :p
 
Back
Ylös