PK-torstai 29.8. klo 17:30

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja riisor
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

riisor

MotOrgBike-vastaava, moderointivastaava
MotOrg ry jäsen
Moderaattori
MotOrg ry hallitus
Betatestaaja
Liittynyt
27.4.2007
Sijainti
Kytäjä
Taas kelit suosii harrastamista.

Lähtö on torstaina 29.8. klo 17:30 ja lähtöpaikkana Shell Lahnus.

Päivät on jo vähän lyhyempiä joten reitti on lähempänä 200km kuin 300km eli tummalla visiirillä löytää vielä kotiinkin :jpstyle:

Lue ja sisäistä moottoripyora.orgin letka-ajo-ohjeet täältä.

Tervetuloa!
 
Pukama mukana. MotORGbike varattu. Riisori veti letkoja alkukesästä tolla, ni kait mun täytyy sit pukamoida tää loppukausi keltasella.:):orgmp:
 
Kivaa oli jälleen, kiitokset veturille ja muillekin! Ja varsinkin se Antiaistentie Pusulassa huikee vuoristorata, maistui :)
 
Kiitoksia jälleen. Hyvät mutkat oli :WAZAAP: vuoristorata oli kyllä mielenkiintoinen :D linnanmäki jää kakkoseks
 
Kiitosta vaan. Täytyy sanoa että pikku riskinotto reittivalinnan suhteen kyllä kannatti, sen verran monella oli hymy herkässä ekalla tauolla :grin:
Yllättävän tasapainoiset lento-ominaisuudet on kingiksessäkin :WAZAAP:

Loistava keli oli kyllä, mutta päivät käyvät vähän lyhyiksi. Täytyy melkein alkaa lyhentämään reittejä vielä lisää tai hieman aikaistaa lähtöjä.

Kiitos evästäjälle ja Sikille perälle. Se keltainen on muuten ihan loistava pyörä pukamalle. Ihan kirjaimellisesti. Näkyy nimittäin kilometrien päähän, jopa hämärässä :thumbup:

Taitaa viikonlopuksikin lupailla aika hyviä ajokelejä. Olisko lähtijöitä jos jonkun lenkin heittäisi la tai su?

Tuossa tänään ajettu reitti:
PK_2019-08-29.jpg
 
Viimeksi muokattu:
Pukama kiittää ja kumartaa. Mukavaa oli. Toi Keltanen ei sitten kulje yhtään ton kovempaa, tai en ainakaan minä uskalla kovempaa sillä ajaa. Juu Antiaistentie on oikein tuttu latu. Ihan kiva myös Rexillä. Ja sunnuntai vahva ehkä, jos porukat saa keltaisen kauhun kondikseen. Pientä öljy vuotoa oli havaittavissa.:orgmp:
 
Keltainen varattu. Sunnuntai olis toive.
 
fredi sanoi:
Sunnuntai :thumbup: :orgmp2:
Koska lähtö ? :orgmp3:

Ei tietoa mut olettaisi n puolen päivän tietämissä????? Ei aikaisin aamulla, en silloin oo hereillä itsekkään.
 
fredi sanoi:
Sunnuntai :thumbup: :orgmp2:
Koska lähtö ? :orgmp3:

Ok. Varataan tuo sunnuntai ja lähtö klo 11. Laitan ilmoa heti kun keksin mistä lähdetään :right:
 
Back
Ylös