PK-torstai 22.7. klo 17:00

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja riisor
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

riisor

MotOrgBike-vastaava, moderointivastaava
MotOrg ry jäsen
Moderaattori
MotOrg ry hallitus
Betatestaaja
Liittynyt
27.4.2007
Sijainti
Kytäjä
Käydäänpä ajamassa muutamia pätkiä, joita ei ole tänä kesänä vielä ehditty vetää. Alle 300km.

Lähtö Hyrylän Shell/Burger King torstaina 22.7. klo 17:00.
 
Phärskhetti. Nyt ei pysty. Takarengas melkeen silestone ja pitää viikonlopun Kymiring vielä sillä vetää. Pitäis näköjään myös jarrupalat vaihtaa taakse ku pyörii metalli metallia vasten. Outo juttu sinällään, onkohan jäänyt jostain syystä kantamaan jossain vaiheessa. On hieman sinertävä tuo levykin niin on pikkusen kuumana käynyt. Suora se on onneksi. Ellen sitten onnistu jostain taikomaan rengasta, palat mä saan vaihdetuks tänään.
 
Voisko tuo letka vetää per.tai lauant. Mullaki on takarengas ihan paskaana. Rengas toimittaja toi vain eturekaan ja taka tulee huomenna iltana. Ja perj.aamulla vaihto.
 
kumarbusa sanoi:
Voisko tuo letka vetää per.tai lauant. Mullaki on takarengas ihan paskaana. Rengas toimittaja toi vain eturekaan ja taka tulee huomenna iltana. Ja perj.aamulla vaihto.

Ollaan Riisorin kanssa Kymiringillä, eli ei onnistu.
 
Noniin. Kehitys kehittyy. Palat vaihdettu, rengas hakusessa ja mahdollisesti päivällä pääsis vaihtaan. Pukama saattaakin olla mukana.:jippikaijee:
 
Saatan tulla, jos pyörän remppa valmistuu ajoissa, nyt ollaan jo loppusuoralla. Mites tunnistan teidät? En ole ennen näihin osallistunut.
 
itl sanoi:
Saatan tulla, jos pyörän remppa valmistuu ajoissa, nyt ollaan jo loppusuoralla. Mites tunnistan teidät? En ole ennen näihin osallistunut.

Tuskin on ongelmaa, porukkaa yleensä sen verran paljon liikkeellä. Ja ainahan voi kysyä?:)
 
Jees, pyörä valmistui ja tulossa ollaan :)
 
Haasteita Hyrylän Shellin/Burger Kingin paikannuksessa. Viitsisikö joku laittaa osoitteen missä se on?
 
Kiitos minunkin puolesta. Vauhdikasta menoa ja kivaa oli :)
 
Kylläpä maistu taas kerran. Kiitokset letkalaisille, erityisesti keulaan&perään. Taksikuskille irtopisteet esimerkillisestä toiminnasta. Goldwing ukkokin innostu vähän näyttämään miten isoa rohjoa viedään, oli jotkut ihme vilkkuvalotkin siinä takana. Kotari vähän piiputti ja sammuili risteyksiin ja kerran keskellä mutkaakin, taitaa olla kaasarinputsailuhommia tiedossa mutta sehän on vaan laiffia. Täytyyköhän tässä alkaa säästämään jotain tankkauskuitteja niin voi todistaa emännälle että on oltu ihan vaan mopon selässä, niin hyväntuulisena sitä monesti saapuu torstai iltana kotiin:grin::orgmp2:
 
Että semmonen lenkki tällä kertaa. Eipä oo piiiiitkäään aikaan tarttenu paimentaa eksyneitä lampaita, mut tänään sai kerran verestää vanhoja muistoja. Onneks ei sen kummempaa, pari kilsaa kiinni ottoa ja ukemit sopivassa kohdassa. Muutama merkkaus stiplu tuli, mut näköjään loppua kohti parani paljon. Toivottavasti kukaan ei kauhiasti loukkantunut mun "nuhteluista" ei ollu tarkoitus. Ei setä vittuile setä vaan neuvoo.:thumbsup:Eli Pukama kiittää ja kumartaa.:respect: Kiitokset kaikille mukana olleille. Lähti 15 maaliin käsittääkseni 13. Ja ei ku ens kertaan.
 
Kylläpä maistu taas kurvailu pikku tauon jälkeen. Hetkittäin jopa lennokasta, kuten naapuri totesi. Ja tämän kerran Darwinpalkinto sille Goldwing-blokkailijalle, you know what I mean.
 
Back
Ylös