ttuttu
MotOrg ry jäsen
- Liittynyt
- 24.8.2005
- Sijainti
- Helsinki/Etelä-Savo
Molempia näkyy olevan myynnissä. Mikähän (olennainen?) ero noilla on? Molemmat vissiin soveltuvat "sporttouring" renkaaksi!?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ei liene vielä kenelläkään ollut vielä alla ajossa, renkaan myynti alkoi tammikuulla tänä vuonnaMolempia näkyy olevan myynnissä. Mikähän (olennainen?) ero noilla on? Molemmat vissiin soveltuvat "sporttouring" renkaaksi!?
Samat on kokemukset Bläkkärillä. 2:t on nyt finaalissa ja renkaiden vaihto edessä. Ajattelin laittaa PR3:a.Road 3 on uutuus Micheliniltä. Siihen on lisätty uria märkäpitoa parantaakseen. Road 3 saa myöskin vahvistettuna kuten edeltäjäänsä Road 2 sta. Itse olen ajellut tolla Road 2 pari kesää. Parempaa rengasta saa hakea, ainakin FJR.n alle. Ensi kesänä jos tarvitsen uusia nakeja, ajattelin kokeilla tuota road 3 sta.![]()
Uusimmassa Bikessa PilotRoad3:sten märkäpitoa hehkutetaan oikein tuelta. Jos märkäpito on todella niin hyvä kuin väittävät, niin kulutuskestävyys hiukan mietityttää, koska nuo 2 ominaisuutta harvemmin on mahtuneet samaan pakettiin. Mutta kertahan se olisi ensimmäinenkin.Nyt on alla Mezen M 3:t, ihan hyvät. Edellisessä Ducatissani oli Dunlop Roadsmartit, vielä paremmat. Tänään kävin Reliatecissa hankkimassa Pilot Road 3:t. Taidan uskoa testeihin.
Kyllä sillä varmaan sen paritonnia vielä ajelee tourinkia huoletta.Ongelma vain on, etten tiedä onko noilla renkailla ajettu 7000 vai 12000 km. Ja saa nuo varmaan kulumaan reilusti ennen 10tkm vähän "sporttisemmalla" ajotyylillä. Kun jotenkin osais arvioida renkaan kuluneisuutta, ilmeisesti tuo menee sitten aivan yhtäkkiä kankaille.
Kyllähän PR2:nkin märkäpitoa on kehuttu testeissä ja silti ne kestää.Uusimmassa Bikessa PilotRoad3:sten märkäpitoa hehkutetaan oikein tuelta. Jos märkäpito on todella niin hyvä kuin väittävät, niin kulutuskestävyys hiukan mietityttää, koska nuo 2 ominaisuutta harvemmin on mahtuneet samaan pakettiin. Mutta kertahan se olisi ensimmäinenkin.Nyt on alla Mezen M 3:t, ihan hyvät. Edellisessä Ducatissani oli Dunlop Roadsmartit, vielä paremmat. Tänään kävin Reliatecissa hankkimassa Pilot Road 3:t. Taidan uskoa testeihin.
Mutta tuommoiset on tulossa seuraavaksi alle, niin sittenpä sitä on sen asian osalta viisaampi.