Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
A88 sanoi:Hei, oon huomenna lähdössä Espanjaan josta olisi tarkoitus ajaa pyörä Suomeen...
Olen vasta hankkinut ko. pyörän, tarvitsenko matkaa varten teknisen osan katsastuskonttorista?
E:Greencard löytyy.
Tommitomminen sanoi:On se hyvä olla. Lautalla Suomeen kysyvät, jos eivät muualla. Ja ehkä Sveitsin rajalla. Itse tarttesin ainoastaan Tallinnassa Tallinkille sisäänajaessa.

Mäskirider sanoi:Missä Tampereella kannattaa vaihdattaa renkaat??
Dishwater sanoi:
Mikä pyörä, paljonko ajettu, huollettu hyvin ?Batepa sanoi:Osaako joku viisaampi sano et mikähän on ku ei lähdekäyntiin kylmänä? Eli bensaa ei saa kylmänä. Lähtee käyntiin ku laittaa lääkeruiskulla bensaa kaasareihin niin paljon että tulee ylivuotoletkustakin bensaa. Ja sen jälkeen kun on lämpimänä ollut lähtee käyntii iha normaalisti jos ei liian kauan oo ajamatta esim 2 tuntii.
jr66 sanoi:Mikä pyörä, paljonko ajettu, huollettu hyvin ?
Ryyppy toimii ? Ongelmasta päätellen ei.
tomppan sanoi:Vaijeri poikki? Vaijerin säätö jääny löysällee?
Hsippe sanoi:Ota pois, se on jonkinlainen kuristus boxi
Batepa sanoi:Ei toimi ei. Mut mitehän se on menny paskaks. Otin tos ennen kesää auki kaasarit nii siin samal otin ryypynvaijerin pois jne oisko siinä menny jotenki paskaks ?
Simon1 sanoi:Ongelma Honda CB900F pyörän kanssa.
Vaihdoin tarvikesliparit vakioihin ja tämän jälkeen pyörä ei pysy käynnissä. Käynnistyy normaalisti, mutta muutaman sekunnin jälkeen alkaa kierrokset laskea ja lopulta sammuu. Yhteensä menee ehkä 10 sek käynnistyksestä sammumiseen.
Kaasun antaminenkaan ei auta.
Vaihdoin tarvikesliparit takaisin, mutta ongelma pysyi.
En usko, että pyörän ECUa on säädetty aikoinaan kun joku on slipareita vaihtanut.
En oikein keksi, että mihin anturiin tai johtoon olisin saanut kosketushäiriötäkään touhutessa. Mutta jos olen, mikähän anturi voisi reagoida noin?
Vinkkejä?
mikkom sanoi:Onko kenties kuluneille ketjulle&rattaille tyypillistä pitää sellaista selkeän naksuvaa ääntä takarengasta pyöritellessä? Aloin ko. ääntä ihmettelemään kun pyörän työntelin illan päätteeksi parkkiin, sammuksissa ja vapaalla siis, vaikken kyllä lähtiessä tai pari päivää sitten ketjuja rasvaillessa rekisteröinyt mitään erikoista.