• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Paljonko maksat talvisäilytyksestä?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja terowave
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Talvisäilytyksen hinta?

  • Oma / ilmainen säilytyspaikka

    Ääniä: 227 60,7%
  • 0-49€

    Ääniä: 29 7,8%
  • 50-99€

    Ääniä: 25 6,7%
  • 100-149€

    Ääniä: 43 11,5%
  • 150-199€

    Ääniä: 23 6,1%
  • 200-249€

    Ääniä: 11 2,9%
  • 250-299€

    Ääniä: 8 2,1%
  • 300€ tai enemmän

    Ääniä: 8 2,1%

  • Ääniä yhteensä
    374

terowave

Pearl white
Paljonko maksat talvisäilytyksestä?

Mikäli säilytät pyöräsi maksullisessa paikassa, paljonko maksat siitä?
Eli pelkän säilytyksen hinta, ei huoltoja, pesuja ym.

Oletetaan että talvisäilytyksen pituus on lokakuu - huhtikuu eli 7 kuukautta. Hinta koko kaudelta.
 
Ympärivuotinen tallipaikka hyvinvarustellussa mp-tallissa, omilla avaimilla pääsee rakentelemaan ja puuhailemaan milloin haluaa.
 
~120 ekua syyskuun lopusta huhtikuun alkupuolelle
 
Ennen riitti kun kanteli sidua ja lonkkua kohtuullisen määrän työkaverille talvisäilytyksestä.
Nykyään hiukan enemmän kun on talliosakkuus.
 
Oma talli, mikä on suht luxusta Stadissa kerrostalossa :)

Aika harvalla kai ilmainen talli kumminkaan on, mut toistaiseksi oon kustantanu omani, vuokraamalla muille talvisäilytys paikkoja :right:

Muoks: typoja
 
20€/kk ja siihen tulee ylläpitolataus sovitun mukaisesti, mun tallissa näin ja tilaa muutamalle pyörälle on vielä oman lisäksi.
 
Jaa-a.... Miten ton selkänahan nyt kukin hinnoittelee:D.

Kuiva, lämmin looshi kaikilla mausteilla työnantajan tiloissa.....

Pitää vaan nauttia kun on tilaisuus, eikä sotkea asiaa minkäänlaiseen
karppaukseen :;):.
 
Tampereen AutoCenterin tiloissa ja jos nyt oikein muistan niin hinta on ~170e sisältäen jotain muutaman kympin alennuksia mahdollisista mukaan otetuista huolloista.
 
Viime talvi mentiin ilmaseksi Vantaalla ja tuleva sitten samaan hintaan Espoossa.
 
työpaikan hallille mopo menee talviunille, eikä maksa lantin lanttia onneksi. on lämmin, valoisa ja pystyy pestä, huoltaa ja ropata koska haluan. ja tilaa on vaikka ajaa lenkkiäkin välillä siellä hallissa :D

oishan tässä väliaikais-kämpillä "autotalli", rintamamiestalon kellari, mutta siellä on talvella pakkasta ja tilaa muutenkin hyvin vähän joten tuo firman halli kuulostaa paremmalta :)
 
Kahvipaketti Anoppilaan kevään tullen, kun haen pyörän takaisin ajoon. :thumbup:

- ja tallipaikassa tilaa korjailuihinkin. Pyörä tosiaan tallissa siellä, ei sentään pirtissä. :p
 
Viimeksi muokattu:
Kilpailevan yrityksen kellari. Hinnaksi sovittiin viski pullo noudettaessa.
 
Mummon autotallissa x) Eli ei maksa mittään.
Kylmä talli. Mutta jos mopo on niin paska ettei pakkasta kestä niin hajotkoot. Toistaiseksi ovat kestäneet..
 
Back
Ylös