Paljonko ajoitte 2005?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Motohtori
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Liittynyt
28.1.2005
Sijainti
Kymiläinen
Eka kausi pitkään aikaan takana tänään Bulldog talviunille. Takana 8424 helvetin kivaa kilometria. Paljonko olette saaneet kauden aikana mittariin?
 
Vajaa 17 tkm, mut kausi jatkuu
062802moto_prv.gif
 
Ei vielä olla talviunilla, mutta mittari näyttää vähän päälle 13tkm ja tuskin 14tkm enää rikki menee, joten se siitä. Taitaa vanhuus jo vaivata kun kilometrisaldoa katselee.
smile_org.gif





Edit: Juu, meni sittenkin se 14tkm rikki mutta eiköhän se jäänyt nyt suurinpiirtein siihen. Ehkä vielä viikonloppuna kuitenkin pääsisi mopoilemaan muutaman kilometrin verran, jos kelit tuosta lämpenevät. Toivossa on hyvä elää.
 
Kulta lähtee tänään lepäämään, vain 4tkm tuli mittariin... Työt ja taloremppa häiritsee rakasta harrastusta
sad_orig.gif
... Ens kesänä tuplasti enemmän
smile_org.gif
 
Vajaa 17 on ajettu mutta lopullinen saldo tullee olemaan jotakin 18 ja risat eli hiemen keskimääräistä parempi kausi. Kaikkien aikojen tilastossa sija 8 tai 9.
 
Kovia kilometrimääriä on arvon motoristit pommitellu...
wink.gif

Ihtelläni on melko tarkkaan 10tuhatta hauskaa kilometriä takana 1.4 lähtien, ja tänään se kaikki loppuu...
bawling.gif
 
Tänään päättyi ajot yhteensä 10500km, elokuussa jäi ajot pois kokonaan joten ihan hyvin.
biggrin.gif
 
16.6 (sain kortin) lähtien apauttirallaa 5300km.
kai tässä vielä hetkisen ajelee
sport05.gif
smile_org.gif
 
Vähän reilu 5tkm tuli tänä kesänä ajettua kolmella eri pyörällä. Ja se kolmaskin tuli jo myytyä
smile_org.gif


Asiasta viidenteen, miksei suurin osa osaa vastata tällaisiin ketjuihin? Kun kysytään paljonko ajoit kauden aikana, ei ketään kiinnosta jos jollakin on kausi vielä kesken! Sama homma on tuolla sakkosaldossa; sielä pyritään keräämään sakkojen summaa, ei ketään kiinnosta jos nickillä ******* on kauden ajalta 0€ sakkoja!

Heh, sainpas avautua ja vielä ihan asian vierestä tämäkin alkua lukuunottamatta!
veryangry.gif
 
Z750 tuli alkukesästä 6000km ja nyt ZX10R 8000km eli 14tkm yhteensä kawailua takana
smile_org.gif


Jotenkin kun noita edellisiä postauksia lukee niin ihmettelen miten jengi myy sitten muutaman tonnin ajettuja mopoja nettimotossa? siis tuntuu että perus kyykyllä esim pari kolme vuotta vanhalla tosi harvoin ajetaan yli 24tkm? en nyt syyllistä ketään joka on tänne postannut mutta varmaan joku jossain ehkä saattaa vetää ilman vaijeria...tai piuhaa
 
Tänään on pyörä lähdössä vartin päästä viimeiselle lenkille....
Mittariin tullut kesän aikana n.9000km
062802moto_prv.gif
 
Eikait tätä kautta viitti kesken kesän lopettaa
crazy.gif
No ei vaan, kait pyörä täytyy tässä lähiaikoina pistää seisoon. Mut vielä ei raski!
062802moto_prv.gif
 
Back
Ylös