• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Oulu-Org! ajokauden avajaiset pe 24.4.2015

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Birke
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Birke

MotOrg ry jäsen
SOLD OUT!

Aurinko paistelee ja hiihtokelit on parhaimmillaan, tarkoittaa sitä että kevät lähestyy tänäkin vuonna.

Laitetaanpa taas hyvissä ajoin infoa ajokauden aloittajaisista, ettei ainakaan tule kenellekään yllätyksenä.
Viimevuotiseen tapaan ajellaan hyvässä seurassa kartinkia Oulun Sports & Karting Centerissä osoitteessa Tapsitie 5 http://www.sportskartingcenter.fi/. Tämän jälkeen sauna on lämpimänä Saunakabinetissa Oulun keskustassa osoitteessa Hallituskatu 10 http://www.saunakabinetti.fi/. Saunatiloihin mahtuu parisenkymmentä henkeä.

Jos joku ei halua ajaa kartingia, saunomaan pääsee klo 17.00 alkaen. Pyyhkeet löytyy valmiina paikanpäältä.

Kartinkia varten on varattu rata meidän käyttöön klo 18.00 - 18.45. Siinä ajassa ehtii ajamaan 1-2 settiä. Kartingin maksaa jokainen itse paikan päällä. Siirtyminen Sports & Karting Centeristä keskustaan esim. tilatakseilla.

Tilataan saunatiloihin ruokaa sitten sen mukaan, mitä porukka haluaa syödä. Pizza on tähän asti maistunut suurimmalle osalle.

Kaikki Örkit tervetuloa mukaan! Seura on hyvää, juttujen taso perinteisesti huonoa :peukutpystyyn:

Ilmoittautuneet alla:

Birke
Romso + 1
bikerbabe
kallokas
Jäsy
Kaks-Seiska
Focke-Wulf + 1
specka
Teemu80
JSK
paveq
Vmax1175
HaK77
RotuVaari
Jeswe
THuhtamäki (karting)
miklis
 
No, onhan se vissiin taas yritettävä vääntää naama punasena rattia, eli, mukana. :D
 
Birke sanoi:
Mukavasti tullut jo ilmoittautumisia :peukutpystyyn:

Hyvät kisat on tulossa. :jippikaijee: Ja tämähän ei tosiaankaan ole mikään "sisäpiirin" juttu, joten uusiakin Orggilaisia mukaan vaan ajamaan, saunomaan ja sumplimaan tulevaa ajokautta.
 
Viimeksi muokattu:
kallokas sanoi:
Hyvät kisat on tulossa. :jippikaijee: Ja tämähän ei tosiaankaan ole mikään "sisäpiirin" juttu, joten uusiakin Orggilaisia mukaan vaan ajamaan, saunomaan ja sumplimaan tulevaa ajokautta.

Hyvä lisäys Kallokas. Asiahan on juuri näin, ei tarvi jänskättää turhaan. Mukaan vaan uutta porukkaa!
 
Alustavasti ilmoittaudun mukaan, riippuu vähän mäenlaskuhommien kiinnostavuudesta tuohon vuodenaikaan.
 
Back
Ylös