Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Valitettavasti kun ei edes ole ammattimaista. Pyörien taustalla olevat maisemat ei ole suomesta. Sinulla ei ole myyjän osoitetta, puh numeroa, eikä mitään tietoja, ei tod.näk ole edes rekisterinumeroa eikä mitään. Kaikkien hälytyskellojen pitäisi kilkattaa.Jos nyt kyseessä on huijaus niin pakko kyllä sanoa että hyvin ammattimaista toimintaa (kuvat, sähköpostit, dokumentit, jne).
Mutta jos ei viikonlopun aikana vastauksia kuulu niin pitänee käydä poliisin kanssa juttusilla heti maanantaina.
Jokainen kykenee sellaiset tekemään käden käänteessä. Ja kuka oikeasti vie suomi kilpisen pyörän ulkomaille mennessään?Jos nyt kyseessä on huijaus niin pakko kyllä sanoa että hyvin ammattimaista toimintaa (kuvat, sähköpostit, dokumentit, jne).
Mutta jos ei viikonlopun aikana vastauksia kuulu niin pitänee käydä poliisin kanssa juttusilla heti maanantaina.
Rikos on tapahtunut ulkomailla, suomen poliisi ei tutki asiaa sen enempää, hyvä jos edes vaivautuu kirjaamaan ilmoituksen.Hirveän iso summa ei kyseessä ollut mutta tuntuva kuitenkin, ilmoituksia otetaan vastaan arkisin 8-18 joten kyllä se poliisilla käyminen maanantailla menee.
Kyllä suomen poliisin pitää ainakin osata neuvoa tuossa ilmoituksen tekemisessä sinne englantiin jos ei muuta. Kyllä poliiseilta apua pitäisi ainakin löytyä tilanteeseen. Se on eriasia että auttaako tilanteeseen enää mikään..Rikos on tapahtunut ulkomailla, suomen poliisi ei tutki asiaa sen enempää, hyvä jos edes vaivautuu kirjaamaan ilmoituksen.Hirveän iso summa ei kyseessä ollut mutta tuntuva kuitenkin, ilmoituksia otetaan vastaan arkisin 8-18 joten kyllä se poliisilla käyminen maanantailla menee.
Rikosilmoitus pitäisi saada tehtyä paikalliselle poliisille Englannissa.
Ei muuta kuin oman paikkakunnan poliisilaitokselle tekemään rikosilmoitusta. Ilmoitus kirjataan ja rikoksen tekopaikaksi merkitään ulkomaat. Tästä eteenpäin juttu ei sitten juuri taidakaan edetä, jollei sitten käy ilmi, että sama tekijä on huijannut monia, monia.Kyllä suomen poliisin pitää ainakin osata neuvoa tuossa ilmoituksen tekemisessä sinne englantiin jos ei muuta. Kyllä poliiseilta apua pitäisi ainakin löytyä tilanteeseen. Se on eriasia että auttaako tilanteeseen enää mikään..Rikos on tapahtunut ulkomailla, suomen poliisi ei tutki asiaa sen enempää, hyvä jos edes vaivautuu kirjaamaan ilmoituksen.Hirveän iso summa ei kyseessä ollut mutta tuntuva kuitenkin, ilmoituksia otetaan vastaan arkisin 8-18 joten kyllä se poliisilla käyminen maanantailla menee.
Rikosilmoitus pitäisi saada tehtyä paikalliselle poliisille Englannissa.
sanoi:Sothink SWF Quicker is a fantastic Flash tool to make Flash based applications for your website.
sanoi:The unregistered version can only be used for 30 days, and the words "Powered by Sothink" will appear in the movies created by the unregistered version.
sanoi:Sothink SWF Catcher for Firefox, a Firefox extension, enables you to catch Flash movies (*.swf) from Web pages in Firefox browser and save them into your local folder.
sanoi:Not Found
The requested URL /mopo123.php.htm was not found on this server.