• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

.Org Tre äkkilähdöt

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja JGo
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Tampereella ollut näemmä vähän hiljaista. Onko tänään menijöitä? Ajateltiin körötellä tällainen: http://maps.google.fi/maps?f=....177&z=9
Lähtö TB. Kahvit Padasjoen Satamassa. Ajonopeus hyvin kohtuullinen.
Paluumatka täysi mysteerio kuten yleensä  
omg.gif


Ai niin lähtö olis klo 16:00 tai sen jälkeen.
 
Huomenna Tuulantupa noin klo 18? Sinne vois ajella sään salliessa vaikka Kangasalan/Valkeakosken kautta ja takaisin Anian mutkateitä. Lähtö siis joskus klo 17 maissa esim. Kaukajärven Nesteeltä. Kiinnostusta, anyone?
 
Oishan tuo mukavaa happeninkiajelumeininkiä, on vaan ilmeisesti juuri tuona päivänä viemässä vanhuksia jonnekin näyttelyyn vai oliko se teatteriin ja syömään ja niin edespäin.. Ei taida illaksi keritä mopolle..
 
Multa ei arki-iltoina pitkänmatkan reissut onnistu
sad_orig.gif


Mutta la 23. tai su 24. voisi heittää jonkun hitaamman keikan loman loppumisen kunniaksi. Lähteekö joku messiin?
 
Kyllähän tuo viikonlopun sää ainakin näyttää ihan kohtuulliselta. Että saattaapi ainakin itellä pyörä startata johonkin päin.
 
Lähtö sunnuntaina 24.7. klo14 Kaukajärven Nesteeltä. Reittinä Kangasala - Orivesi - Murole - Tre, parin-kolmen tunnin keikka, kun ajellaan rajoitusten mukaan.
062802moto_prv.gif
 
No voi nyt kökkö, enhän mä mitään sadetta huomiselle tilannut
omg.gif
Jos vettä tulee taivaan täydeltä, niin sit ei lähdetä. Sadekuurot ei haittaa, mut jos sitä ripsua tulee tasaiseen, niin ei sekään oo kivaa... Katsotaan aamulla mikä sää on.
 
Back
Ylös