Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tuolta loppupuolelta...Tuota nuin... lähdimme vielä Jii-Ämmän kanssa itä-uudenmaan mutkateille. Mitä siellä sattui? Jos Jii-Äm itse kertoisi? Vähän huonoa säkää.....![]()
Kun vitutus on laskenut tarpeeksi, niin kerrotko hieman speksiä... Eli tuliko mittamies vastaan vai oliko parkissa? Oliko valtion väreissä vai sivarimalli? Missäspäin tämä epäonnen kuuskymppinen oli?Tuolta loppupuolelta...
Ei niin kovin ROCK... No siihen asti oli ihan kivaa, kiitosta taas kaikille.
Ja oli sitten meikäläisen viimeiset kimppa-ajelut vähään aikaan.
Tuolta loppupuolelta...Tuota nuin... lähdimme vielä Jii-Ämmän kanssa itä-uudenmaan mutkateille. Mitä siellä sattui? Jos Jii-Äm itse kertoisi? Vähän huonoa säkää.....![]()
Ei niin kovin ROCK... No siihen asti oli ihan kivaa, kiitosta taas kaikille.
Ja oli sitten meikäläisen viimeiset kimppa-ajelut vähään aikaan.
Nikkilästä Pornaisiin päin. Siinä sen hoitokodin jälkeen on ensin se mutkaosuus, ja sitten aukeaa alamäki siihen peltoaukealle, ennen toista Anttilan risteystä.Kun vitutus on laskenut tarpeeksi, niin kerrotko hieman speksiä... Eli tuliko mittamies vastaan vai oliko parkissa? Oliko valtion väreissä vai sivarimalli? Missäspäin tämä epäonnen kuuskymppinen oli?
kerrankin hyvä kuva "75"Kahvia oli hyvää ja ruokakin kuulemma maistui, vaikkakin esim Hannulat saivat safkaa yli tunnin venata![]()
Lenkkiä ajeltiin silakan kanssa joku aika mukana, kunnes piti lähteä kotia kohti Mäntsälän kupeesta.
Muutama kuvatus : Kuvat.Net
"75" ei ollut edes mopoilija! Mikä lie "luopio?kerrankin hyvä kuva "75"Kahvia oli hyvää ja ruokakin kuulemma maistui, vaikkakin esim Hannulat saivat safkaa yli tunnin venata![]()
Lenkkiä ajeltiin silakan kanssa joku aika mukana, kunnes piti lähteä kotia kohti Mäntsälän kupeesta.
Muutama kuvatus : Kuvat.Net
0n sul silmää![]()
Ps. syvä osanotto jjämm.
Kyl sil prätkätakki oli vieressä penkillä..."75" ei ollut edes mopoilija! Mikä lie "luopio?![]()
Eiköhän tuo ole täällä kohta valittamassa, kun kukaan ei tullut ottamaan mukaan sisäpiiriinKyl sil prätkätakki oli vieressä penkillä..."75" ei ollut edes mopoilija! Mikä lie "luopio?![]()
... mörkö se lähti piiiiriiiiin .. rinttant tanttant tallallei ...... kun kukaan ei tullut ottamaan mukaan sisäpiiriin![]()
Juu, kiitos täältäkin. Uusia pätkiä tuli ajettu taasNo niin, tällä kertaa letka pysyi kasassa kolme ekaa risteystä...Hyvä pojat ja tytöt!!![]()
Juu, kiitos täältäkin. Uusia pätkiä tuli ajettu taasNo niin, tällä kertaa letka pysyi kasassa kolme ekaa risteystä...Hyvä pojat ja tytöt!!
On se vaan kumma että aina letkassa on joku joka ei ymmärrä et risteyksissä TÄYTYY odottaa jos takanatulija ei näy. Mutta muuten ihan ihan hyvät mutkat taas kerran.![]()
Ei ois kuvaa edestä? *kunhan utelen*Kyl sil prätkätakki oli vieressä penkillä..."75" ei ollut edes mopoilija! Mikä lie "luopio?![]()