• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

.Org Goes Tahko Vol. 2008

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Ace
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Näyttipä kuvien mukaan karmeelta. Onneks en ollut mukana
biggrin.gif
 
Eritysesti Kaitsulle rinneseurasta, sillä tehtiin taas historiaa ja todellakin laskettiin enemmän kuin kaikkina aikaisempien vuosien Tahkon reissuilla yhteensä.
Kiitos itsellesi. Tehtiin todellakin historiaa laskujen suhteen. Voisin väittää että tehtiin varmasti eniten laskuja koko porukasta. Tuosta saavutuksesta voi olla jo ylpeä. Harmi vain että kamera oli väliaikaisesti hukassa juuri tuolloin. Ei jäänyt yhtään todistusaineistoa laskuista.

Nyt olo on karmean ja todella karmean välimaastossa. Väsyttää, närästää, polvi, reisi ja oikea olkapää kipeenä. Lisäksi niskat ihan jumissa kun tuli nukuttua paluumatkalla autossa pää about 90 asteen kulmassa.
ghostface.gif


Illalla voisi yrittää laittaa kuvia julki..

Kaikesta huolimatta ens vuonna uusiksi.
smile_org.gif
 
Kiitokset kuskeille, ruokahuollosta vastanneille sekä kaikille muillekin! Naaman väri alkaa muuttua punaisesta ruskeaksi, joten syynä ei ollutkaan alkoholi vaan Tirolin aurinkoinen terassi.
 
Huh, olipahan reissu.
033102beer_1_prv.gif
Hauskaa oli ja kiitokset siitä kuuluu tietenkin kanssajuhlijoille!
buttrock.gif
Mikä helvetti mun naamaa vaivaa nois kuvis..
biggrin.gif
biggrin.gif
 
Yleisön pyynnöstä ja siitä huolimatta: kuvia.

Laukkua tyhjentäessä en löytänyt enää muuta itselleni kuulumatonta irtainta. Tosin kelloni löysin laukun taskusta likaisten sukkien ja kalsarien alta. Hyvä reissu kaikin puolin, ensi vuonna uusiksi.
 
Kyllä sitten suomalainen mies-vartalo osaa olla kaunis!
biggrin.gif

Täytynee viimeyöstä viisastuneena ottaa puukko yöpöydälle, mullehan ei matelijat ym. möröt enää toista yötä v#ttuile!
tounge.gif
 
Jaahas, selkeesti ollut AA kerho liikenteessä... eli Auttamattomasti Alkoholisoituneet ry. Eikös tämän pitänyt olla urheiluseuran reissu???
 
Back
Ylös