Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
kiiru tulee asian suhteen..eroan heti ko.puulaakistaNo kattonny! Nua tuas! Joit ei oo paksulla pryntättynä! On ne köyhiä!mihinä sellaasia o???Tämä oli arvattavissa! Rahaa ei löydy kun eräpäivää pukkaa. Köyhiä motoristeja!Siinä vaiheessa tippuu porukkaa kun maksaa pitää?![]()
![]()
pitäähän tuo hoitaa kuntoon, kuhan saa hajettua noit avainlukuja![]()
Eihä sitä oo ennenkää vaattehia ORGin reissuilla tarvittu. Ku ottaa paksun lompsan joukkohon nii kyl päriää!kiiru tulee asian suhteen..eroan heti ko.puulaakistaNo kattonny! Nua tuas! Joit ei oo paksulla pryntättynä! On ne köyhiä!mihinä sellaasia o???Tämä oli arvattavissa! Rahaa ei löydy kun eräpäivää pukkaa. Köyhiä motoristeja!Siinä vaiheessa tippuu porukkaa kun maksaa pitää?![]()
![]()
pitäähän tuo hoitaa kuntoon, kuhan saa hajettua noit avainlukuja![]()
![]()
ps..kyl mul rahaa o vaikkei kunnon vaattehia!
xniko peruutti ,eli tervetuloa mukaan lunaNäyttipä olevan ko. viikonloppuna tyhjää eli jos joku peruu homman niin meitsi voisi tällä tietoa ottaa vapautavan paikan.
eli maksun pitää näkyä huomenna tilillä tai ilmotus että on maksettu tänään,jos eri pankki tulee parin päivän viiveellä..sitova ilmoittautuminen päättyy siis huomenna 4.5., että vielä ehtii.
30 henkee maksanu..eli reissu täynnä![]()
Voisit piipu koittaa tinkiä ton tasarahaan 5e kun tuo paperiraha kulkee mopolla niin paljon kolikoita helpommin mukana..liinavaatteita saa vuokrata 6e/hlö tai ota omat mukaan.
Voisimpa harkita liittyväni letkaan tuosta Pirkkalan absilta...Sitten jatketaan Pirkkalan Aapeeseelle (lentskari pihalla) ja sieltä kohti Kurua eli siitä alkaa maisemamatkailu!
Sekaan vaan!Voisimpa harkita liittyväni letkaan tuosta Pirkkalan absilta...Sitten jatketaan Pirkkalan Aapeeseelle (lentskari pihalla) ja sieltä kohti Kurua eli siitä alkaa maisemamatkailu!
Suunnitelma kuullostaa hyvältä, mukana ollaanVielä melkein kuukausi reissuun, mutta sen verran vaan, että....
Pk-seutu hitaat lähtevät Nurmijärven Myllykukosta klo 8.00! Tavataan siellä jo klo 7.45 alkaen, niin kaikki ehtivät piss... ja pas.... ja tankata moponsa!Matkaa on noin 400 km eli aikas paljon. Ensin ajattelin mutkailla koko reissun, mutta koska olemme ryhmä Hitaat, niin mennään motaria aluksi. Pysähdytään jollain bensiksellä ennen Tamperetta, jos on tarvis. Sitten jatketaan Pirkkalan Aapeeseelle (lentskari pihalla) ja sieltä kohti Kurua eli siitä alkaa maisemamatkailu! Tarkempaa plääniä tulee tarvittaessa. Prkl kun mun uusi ja hiano navigaattori ei ole vieläkään tullut, mutta ilmankin pärjätään. Joo... jatkakaa vaan....![]()