Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.
Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
Lemppari löytyi lasten kanssa mopon nimestä ja siihen liittyvästä aihepiiristä.
Kun mopo on Africa Twin eli jonninlainen rymy-/kurapyörä, jolla on kaksi silmää, tankojen päissä korvat (viimasuojat), etuosa "muhkea" ja takaosa "pieni ja laiha", niin pahkasikaahan se muistuttaa. Nimeksi tuli siis Pumba. "Pumba - vain häntä puuttuu"
Ja kuski taitaa saada lempinimen Timon, koska on laiha ruipelo ja Pumban selässä "ratsastaa" korvista pidellen...
(Ei liity saman nimiseen bändiin millään lailla).
Tullut varmaan siitä että usein tulee sanottua: "lähe nyt käyntiin ruoska tai mikäs tähän ruoskaan nyt iski yms yms, aina tilanteen mukaan
Ducati on tietty Herttuatar (The Duchess/La Duchessa), Hanen Armonsa (Her Grace/La Sua Altezza) tai Punainen pyora. Vespalla, kuten rakkaalle lapselle sopivaa, on useampi nimi: Ykkospyora, Argento (hopea italiaksi), Baby, Bella, Scoot, La Sua Vespissima (Hanen Vespautensa).