Garmin Zumo 396LM mittariston yläpuolella "päänavina" ja stongassa RAM-mountissa oli monta vuotta Huawei P20 Pro latausjohdon päässä. Ei hajonnut HuiHaista mitään vaikka ajelin säälimättä kaikenlaisia teitä. Oli kaatosateita ja vaikka mitä. En metsäpolkuja kylläkään.
Tykkään itse että "päänavissa" on reitti ja sitten heittoja halutessaan on puhelimesta nopeampi hakea poikkeava reitti. Tämä combo toimi myös aina moitteettomasti kypäräpuhelimeen. Toki ymmärrän jos ei halua liian monta näyttöä.
Samoin kuin joku aiemmin sanoi, en uutta 1k€ toosaa kyllä mielellään laita stongaan. En vain oikein luota kestävyyteen. Eli se taskuun turvaan ja stongaan joku aiempi luuri joka homman hoitaa.
Samoin kokeilin joskus tablettia tankkilaukkuun, enkä tykännyt yhtään. Riippuu varmaan pyörästä, tabletista, laukusta ja kypärästä miten toimii.
On muuten jännä miten tuohon mittariston yläpuolella olevaan Naviin niin tavastuu. Joskus joku pikkulenkki että navi on tallessa niin oikein ihmettelee että mitäs nopeutta nyt mennään. Kunnes huomaa että onhan se mittaristokin olemassa.