• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Nahka-asun metsästystä

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Juutana
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Juutana

YCC #666
MotOrg ry jäsen
Moderaattori
Liittynyt
31.7.2007
Sijainti
Epsoo
Ratailuharrastuksen iskettyä pahemman kerran on varusteidenkin päivittäminen edessä talven aikana. Ongelmaksi vain on muodostunut se, että asujen kokeilukappaleita on kaupoissa vain lähinnä kuivan kesän oraville ja neuvoloissa punnittaville. Jos jotain löytyy isommassa koossa, niin ne ovat sitten jotain customhenkistä nahkanauhoineen, hapsuineen ja isoine solkineen.

Miten muut isommat kaverit ovat tämän ratkaisseet? Pitäisikö vain ottaa riski ja tilata alppitähdet tai daineset summamutikassa netistä vai onko tiedossa että noita löytyisi kokeiltavanakin jostain?

BW:ssä ja muutamassa muussa paikassa myyvät pelkkää ei-oota, vaikka asuvalmistajien nettisivuilla koot on olemassa. Eurobiker kuulemma tekee mittatilauksena, mutta niissä on se ongelma että hinnaksi tulee vähintään yhtä kova kuin "ykkösmerkkien" puvuille Euroopasta.
 
Eipä kannata kokeilematta ostaa.
Aina Tampereen rm heinolla tilaavat puvun kokeiltavaksi, ja jos ei sovi ni palauttavat ja tilaavat isomman.
Katso joku allrightin liike ja tilaa sinne sovitettavaksi sun kokonen, ei sitä pakko ole ostaa jos ei sovi.
Ja kyllä noi "merkki" puvut on syystä hieman kalliimpia=laadukkaampia.
 
www.gimoto.com Tilaa tuolta mittojen mukaan saat itse valita värin ja mallin hinta/laatu on kohdallaan.Kaveri tilasi tuolta toimitus muistaakseni n.3vk ja hinta alta 1000e
 
Minkäkokoinen puku saisi olla? Olisi myytävänä uutta vastaava Astarsin nahkapuku. Koko 56 Astars
No sanotaan vaikka näin, että Halvarsson 58 takki olisi revennyt selästä jos oisin kädet vetänyt eteen. Vähän kokeilin venyttää ja aika pahaenteisesti rutisi saumojen narut. Pituutta 193 ja massaa n. 125kg
 
Nahkaa löyty niinkin "yllättävästä" paikasta kuin Reliatecilta. Löytyi vieläpä jo olemassa olevaan takkiin sopivat nahkahousut, joten tästä selvittiin oletettua halvemmalla.

Hyppyläpsyhymiö kriisille ja pekalle.
 
Back
Ylös