....phuuuh.....managerit. Aina pilkkua n%%%%%!Sehän oli Anna Hanskin vanha keikkabussi!Kaija Koon vanhalla keikkabussilla lähtee Turun remmi. Ei oo muuten sitten kaunista katseltavaa.
edit: -en itse siis aja-
- Manageri ajaa-
Pakollinen paha.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
....phuuuh.....managerit. Aina pilkkua n%%%%%!Sehän oli Anna Hanskin vanha keikkabussi!Kaija Koon vanhalla keikkabussilla lähtee Turun remmi. Ei oo muuten sitten kaunista katseltavaa.
edit: -en itse siis aja-
- Manageri ajaa-
Kuka määrittelee "tosimotoristin" mitenkin, toinen kysymys on että onko tuollaista edes olemassa.Tässäpä nää orgin tosimotoristit nähdään. Kokoontumisajoon enemmistö menossa autolla ja vielä useampi ei tiedä kummalla menis. Jesh. Hyvin te vedätte!![]()
"Tosimotoristi" on ainakin itselleni jonkunasteinen ivasanaKuka määrittelee "tosimotoristin" mitenkin, toinen kysymys on että onko tuollaista edes olemassa.
Mun mielestä noissa kokkareissa on tärkeintä että tulee paikalle viettämään muiden mp-harrastajien kanssa aikaa - sama vaikka tulet kävellen.
Yleensä kinkereihin tulee mentyä mopolla, mutta nyt kun sadekartta näyttää jatkuvaa sadetta pe-su niin alkaa tuo autovaihtoehto olemaan aika vahvoilla.
Ihan vaan ajamisen ilosta ei viiti vetää 2-päällä 250km suuntaansa sateessa.
Mutta ei muutakuin tervetuloa vaan mp:llä tai vaikkapa jalan paikalle.
Pikkasen sulla on suppee käsitys taas.Foorumin kokkareetkin järjestetään tietysti paikassa missä on mökkimajoitus, kukapa sitä nyt lähtisi muoviluotinsa selkään mitään telttaa pakkaamaan, siitähän saattaa tulla vaikka naarmuja kiiltävään maalipintaan. Puhumattakaan siitä ankeudesta että joutuu likaamaan käsiään niinkin brutaalissa toimenpiteessä kuin teltan pystytys.
elä sumppa lupaile ikäviä yllätyksiäPikkasen sulla on suppee käsitys taas.Foorumin kokkareetkin järjestetään tietysti paikassa missä on mökkimajoitus, kukapa sitä nyt lähtisi muoviluotinsa selkään mitään telttaa pakkaamaan, siitähän saattaa tulla vaikka naarmuja kiiltävään maalipintaan. Puhumattakaan siitä ankeudesta että joutuu likaamaan käsiään niinkin brutaalissa toimenpiteessä kuin teltan pystytys.
Noh, kaippa se sitten on niin, että vaan Customistit telttailee, muoviluodistit majoittuu mukavasti mökeissä. Ikävä yllätys tulossa kaiketi Customisteille perillä... Maksetun mökkipaikan sijaan joutuukin telttaan. Damn.
Ei ne kamat siellä dösä katoksessa kastu missä sä aina majailet kun on ohi vedetty.elä sumppa lupaile ikäviä yllätyksiäPikkasen sulla on suppee käsitys taas.Foorumin kokkareetkin järjestetään tietysti paikassa missä on mökkimajoitus, kukapa sitä nyt lähtisi muoviluotinsa selkään mitään telttaa pakkaamaan, siitähän saattaa tulla vaikka naarmuja kiiltävään maalipintaan. Puhumattakaan siitä ankeudesta että joutuu likaamaan käsiään niinkin brutaalissa toimenpiteessä kuin teltan pystytys.
Noh, kaippa se sitten on niin, että vaan Customistit telttailee, muoviluodistit majoittuu mukavasti mökeissä. Ikävä yllätys tulossa kaiketi Customisteille perillä... Maksetun mökkipaikan sijaan joutuukin telttaan. Damn.mie ainaki haluun märät ajokamat mökkiin kuivumaan kun (mikäli) pääsen perille..![]()
Mitäs sitten? Jos joku nauttii siitä että ajaa vaikka kilometrin kerran viikossa niin eikös pääasia täyty, se minkä takia harrastetaan, että on kivaa?Ja mitä näitä keskusteluja on lukenut niin tuntuu foorumin motoristit heittävän sitä 50 km pillurallia pk-seudun mutkapätkillä (säävarauksella tietennii) ja välillä elvistellään mutterilla, siinähän sitä ajoa ja moottoripyöräharrastusta onkin kerrakseen.
Ja taas sama kysymys "mitäs sitten"? Kyllä meillä kokkarepaikoissa on telttapaikkojakin mutta ei kova tunku tunnu niihin olevan. Oletko muuten kuullut että majoittuvathan jotkut hotelliinkin (Jänkhällä jytisee). Eiks olekin kauheeta?sanoi:Foorumin kokkareetkin järjestetään tietysti paikassa missä on mökkimajoitus
nyt mul on ehjät ajolasit joten ei mene vesi silmään.. sitä paitsi tuolla ruoveen suunnalla ei ole ku maitolaitureita, minoon tarkka siitä mihinkä asetun..Ei ne kamat siellä dösä katoksessa kastu missä sä aina majailet kun on ohi vedetty.elä sumppa lupaile ikäviä yllätyksiäPikkasen sulla on suppee käsitys taas.Foorumin kokkareetkin järjestetään tietysti paikassa missä on mökkimajoitus, kukapa sitä nyt lähtisi muoviluotinsa selkään mitään telttaa pakkaamaan, siitähän saattaa tulla vaikka naarmuja kiiltävään maalipintaan. Puhumattakaan siitä ankeudesta että joutuu likaamaan käsiään niinkin brutaalissa toimenpiteessä kuin teltan pystytys.
Noh, kaippa se sitten on niin, että vaan Customistit telttailee, muoviluodistit majoittuu mukavasti mökeissä. Ikävä yllätys tulossa kaiketi Customisteille perillä... Maksetun mökkipaikan sijaan joutuukin telttaan. Damn.mie ainaki haluun märät ajokamat mökkiin kuivumaan kun (mikäli) pääsen perille..![]()
![]()
Näin julkisesti sanon, että ihan olette tasavertaisia muoviluoteilijoihin nähdenelä sumppa lupaile ikäviä yllätyksiäPikkasen sulla on suppee käsitys taas.Foorumin kokkareetkin järjestetään tietysti paikassa missä on mökkimajoitus, kukapa sitä nyt lähtisi muoviluotinsa selkään mitään telttaa pakkaamaan, siitähän saattaa tulla vaikka naarmuja kiiltävään maalipintaan. Puhumattakaan siitä ankeudesta että joutuu likaamaan käsiään niinkin brutaalissa toimenpiteessä kuin teltan pystytys.
Noh, kaippa se sitten on niin, että vaan Customistit telttailee, muoviluodistit majoittuu mukavasti mökeissä. Ikävä yllätys tulossa kaiketi Customisteille perillä... Maksetun mökkipaikan sijaan joutuukin telttaan. Damn.mie ainaki haluun märät ajokamat mökkiin kuivumaan kun (mikäli) pääsen perille..![]()
Muistampa yhden kokontumisen parin vuoden takaa, jossa itse kuuluit siihen enemmistöön joka ei ollut mopolla. Itse olin sitä vähemmistöä joka oli mopolla paikalla. Ajaminen ei ole kelistä kiinni vaan varusteista, ja todellakaan en ollut silloinkaan customilla.Tässäpä nää orgin tosimotoristit nähdään. Kokoontumisajoon enemmistö menossa autolla ja vielä useampi ei tiedä kummalla menis. Jesh. Hyvin te vedätte!![]()
Mä en kyllä ole koskaan ollut kokoontumisajoissa autolla. Ellet sä sit meinaa jotain kuppaista baarimiittiä joka on baarimiitti eikä kokoontumisajo?Muistampa yhden kokontumisen parin vuoden takaa, jossa itse kuuluit siihen enemmistöön joka ei ollut mopolla. Itse olin sitä vähemmistöä joka oli mopolla paikalla. Ajaminen ei ole kelistä kiinni vaan varusteista, ja todellakaan en ollut silloinkaan customilla.Tässäpä nää orgin tosimotoristit nähdään. Kokoontumisajoon enemmistö menossa autolla ja vielä useampi ei tiedä kummalla menis. Jesh. Hyvin te vedätte!![]()
![]()
Ei mitään. Huvittaa oikein kuinka huumorintajutonta ja tosikkoa porukkaa täällä aina vaan on. Vaan mitäs sitten, hupiahan tästä foorumista on saanut. Elämä on iloista!Mitäs sitten?
Olit siis peräti junalla ?? Sillon kun motoristit kokoontuu, ei se estä et menis mopolla, olisitten vaikka marraskuu ja loska paskaa tulee taivaalta. Sulla oli jäänyt mopo himaan, mulla ei.Mä en kyllä ole koskaan ollut kokoontumisajoissa autolla. Ellet sä sit meinaa jotain kuppaista baarimiittiä joka on baarimiitti eikä kokoontumisajo?Muistampa yhden kokontumisen parin vuoden takaa, jossa itse kuuluit siihen enemmistöön joka ei ollut mopolla. Itse olin sitä vähemmistöä joka oli mopolla paikalla. Ajaminen ei ole kelistä kiinni vaan varusteista, ja todellakaan en ollut silloinkaan customilla.Tässäpä nää orgin tosimotoristit nähdään. Kokoontumisajoon enemmistö menossa autolla ja vielä useampi ei tiedä kummalla menis. Jesh. Hyvin te vedätte!![]()
![]()
Ei, en ollut junalla. Ja ei, ei ollut jäänyt mopo himaan, olin sen vienyt Tampereelle talvisäilöön autotalliin jossa se on aiemmatkin talvet talvehtinut.Olit siis peräti junalla ?? Sillon kun motoristit kokoontuu, ei se estä et menis mopolla, olisitten vaikka marraskuu ja loska paskaa tulee taivaalta. Sulla oli jäänyt mopo himaan, mulla ei.![]()