• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Motorrad-lehti ilmestyy suomeksi

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Hannula
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Selailin läpi, ja mielipiteeni on: Ei mitään uutta auringon alla...
Eli ei mitään, mikä (mua) kiinnostaisi.
nixweiss.gif
 
Jep, olikin värvätty tällä kertaa stunttiporukka koeajamaan, joten sen huomaa kuvista. Tuli vaan ensin jonkinlainen Bike-imitaatio mieleen, kun normaalisti on Motorradin kuvat hyvinkin maltillisia.

Tuo nakutesti osoittikin sitten miten kaukana toisistaan voi olla 'fun factor' ja puhdas fakta. Pisteet ääripäistä samalle pyörälle. Ja ihan pitää paikkansa pomperointimielessä, ei tuo hännänhuippu siihen sovi, vaikka suorituskyky onkin kovinta luokkaa.
 
Jep, olikin värvätty tällä kertaa stunttiporukka koeajamaan, joten sen huomaa kuvista. Tuli vaan ensin jonkinlainen Bike-imitaatio mieleen, kun normaalisti on Motorradin kuvat hyvinkin maltillisia.
Jaajoojuu, ne olikin tosiaan jotain stunttikavereita. Pitäis varmaan myös lukea tekstiä eikä katsella vain kuvia. Vedin taas kukkahatun liian nopeasti päähän.  
cool.gif


Kylmä hiki nousi, oli kallistuskulma sitä luokkaa jossain kohti, taitavia kavereita. Tuli jo mieleen, että onko kuvamanipulaatioita.

No ymmärtää tän jutun tosiaan sitten hyvinkin, varsinkin juuri jos Motorradin linja normaalisti on konservatiivinen tai ainakin normaali. Eli tämä oli sellainen piristysruiske stunt-juttu.

Se on sitten eri asia kuinka moni nakuilija tuolla ulkona oikeasti kikkailee, en tiedä.
 
Tuli lehti kokeeksi ostettua ja nyt ootellan "hätää" niin pääsee tutustumaan...
 
Tämähän onkin mukava aviisi. Tilasin tutustumistarjouksen, johon kuului jo ilmestynyt lehti. Ok. Eipä ole näkynyt. Äsken laitoin viestin ja ilmoittelin, että jos tapa toimia on tämä, voi sen tilauksenkin perua. Vittuilivat hienosti ja laittoivat saman viestin takaisin. Ja sitten vielä sanotaan että sitä saa, mitä tilaa! Tässä tapauksessa ei.
 
Mitä mieltä olette lehdestä? Ostin irtonumeron ja päällimmäisenä jäin ristiriitainen fiilis, ihan hyvä mutta...
lookaround_orig.gif
 
Kyllä se lehti kuitenkin tulee. Olivat sotkeskelleet s-postin mukaan asioita ja viestikään ei ollut vittuilua, vaan tarkoitettu heille itselleen eikä takaisin asiakkaalle. Pahoittelut hyväksytty ja ei
kun innolla odottamaan huomista postia, josko se kuitenkin....
 
Minä ostin irtonumeron Vaajakosken ABCltä. Olen kokolailla lehden lueskellut. En moiti, enkä isommin kehukkaan, mutta en myöskään tilaa. Voin ostaa kyllä toisenkin irtonumeron.
 
Laitoin netinkautta tilauksen lehdestä.
Lisäsin remarks kohtaan ettei tietojani saa käyttää mainontaan, eikä luovuttaa edelleen.

Vahvistuspostissa oli remark riville kirjoittamani teksti, ei muuta. Ja lehteä ei ole näkynyt
062802jumpie_prv.gif


Taidan itsekin pitäytyä vaan satunnaisena irtsikka ostajana.
 
Meillä ei todellakaan ole tapana vinoilla asiakkaillemme. Ilmoitussihteerimme tsekkasi nuo valitusviestit täältä orgista juuri äsken ja tunnisti vain tapauksen, joka jo näköjään olikin hoidossa.
Lehteämme myyvät myös ns. lehtitoimistot. Ilmeisesti jollain myyjällä ei ole uusi lehti vielä kunnolla systeemeissä, jos sieltä tulee esimerkiksi joku outo vastaus paluupostissa. Meidän omassa järjestelmässä ei esimerkiksi ole ollenkaan mitään kohtaa, jossa otetaan kantaa tietojen käyttöön markkinoinnissa tms.
Me osaamme RideMedia Oy:ssä kommentoida vain tilauksia, jotka on tehty suoraan meille meilillä tai oman verkkokauppamme kautta.
Jos siis tilauksessa on ongelmia niin ottakaa yhteyttä suoraan tilaukset@ridemedia.fi
PS. Osa tilauksista on saatettu tehdä sen jälkeen kun ensimmäinen numero on postitettu, joten silloin tilausjakso alkaa luonnollisesti seuraavasta numerosta, joka ilmestyy vuoden viimeisellä viikolla 30.12.

Jii Hoo, Kustantaja, MOTORRAD Suomi
 
Mä tilasin jonkun jakson jonkun lehtikauppiaan kautta.Lehti on tullut,vähän jäi maku että mitäs eroa tässä nyt on vaikka umpisurkeaan Bikeen mutta katsotaan nyt.Ei saa ampua viestintuojaa,jospa se kehittyy kun katsotaan jonkun aikaa.Uskon että lehdessä löydetään jotain omaa linjaa pyöräharrastuksesta laidasta laitaan.Ainakin toivon niin.
 
Selailin irtonron paikallisessa m.kaupassa, joutu perumaan biken ja tilaamaan Motorradin.
 
kaivellaas vanhoja - joko on uusin nro (4/2012) tullut postiluukusta?

mulle ei ole tullut... 4:n numeron tarjoustilauksesta on vielä yksi numero tulematta, täytyypä kysästä ridemedialta, että onko tulossa?
 
Back
Ylös