No yleensä se on niin että kun meet radalle ekaa kertaa niin luulet olevas taitavampi kun ootkaan ja tietty se että suomalainen mies ei halua olla huonoin missään!

Mikä on kyl väärin, itellä ehkä eniten se mietityttää että mitenkä sitä ajaa ja vähä jännittää että kaatuuko vai ei. Toki kaikki tämä on vaan (mielikuvitusta)! Itelle tää olis kyl loistava mahollisuus harjotella koska ei sitä oo koskaan liian taitava pyörällä ajoon ja varsinkin kun edellisen kerran on pyörä ollu 4 vuotta sitte. Kilometrejäkään ei varmaan koko aikana oo tullu kun noin 1000-1500km.
Niin, ja tän voin sanoa monen puolesta vaikka kukaan ei sitä tunnustais että on se aika iso kynnys mennä radalle ekaa kertaa ja sit mokata jotain tai nolata ittensä. Sit mietitään että, nyt saa kokeneemmat hyvät naurut! Kuulostaa hullulta mut tää on vaa totta!! Ja se joka toisin väittää niin on vääräs!
P.S. Kaveripiireistä ja niiltä kuultuna niin näitä on oikeesti vaan monia jotka ajatteleen näin!
Olen puhunut! Ugh!!