Eiköhän ne "tourinki miehet" halua lähtee jo iltapäivä kahvilta kottiin 

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.

Tuomax sanoi:Tarjolla aittamajoitusta Motopark- viikonlopulle
Juvalla 400m Juvan ABC:ltä, 2-3 hlö, 35€/hlö
Hintaan sisältyy:
- petivaatteet
- sisä wc ja suihku
- aamupala
- aitassa jääkaappi
- sauna pe ja la iltana
- mopot/ kuljetuskaluston saa sisälle yöksi lukkojen taakse
- rengaskone ja tasapainokone löytyy
Ja jos kaikki ei mene radalla aivan suunnitelmien mukaan, taloudessa myös sairaanhoitaja pintanaarmujen hoitoon ja kuuntelija jolle purkaa pahaa mieltä jos ei radalla kulkenut![]()
Peks sanoi:Myydään jäsenhintaiset liput nopeaan la-su, ei erikseen. Viestit yv kiitos
Kanttaaja sanoi:Onko varikolla mahdollista yöpyä vaunun kanssa, tullaan pe iltana n.klo.20 niin pääsekö varikolle vielä siihen aikaan?
Miki sanoi:Soittelin tästä Motoparkiin, kun ei ihan muutaman minuutin turistelun vuoksi viitsisi halki Suomen ajaa pelipaikalle.
Klo 11-18 on joka tunnista tosiaan puolet varannu joku yritys. Ovat ilmeisesti ihan tourinkiporukkaa. Toinen puolikas on varattu totisempaan ajoon. Autojen tulosta ei ollut ainakaan vielä mitään tietoa. Lupailivat, että voisi päästä rauhallisemmat ratailijat mahdollisesti yrityksen puolituntiselle ajamaan, jos on paljon tunkua radalle. Kovin olivat sitä mieltä, että hyvin pääsee ajamaan vaikka SM on tulossa. Pessimisti ei pety, sanon. Ja menen kuitenkin paikalle.
Kanttaaja sanoi:Onko varikolla mahdollista yöpyä vaunun kanssa, tullaan pe iltana n.klo.20 niin pääsekö varikolle vielä siihen aikaan?
MikkoAV sanoi:Suuntaan itsekin jo perjantaina aamupäivällä motoparkkiin, paljonko tuo vapaaharjoittelu maksaa ja voiko ilmoittautua vasta paikan päällä?
-Mikko
qazwsx sanoi:Perjantainahan on ratayhtiön vapaa melupäivä jolloin ajamaan pääsee 70 euron ratamaksun maksamalla.
Pekksu sanoi:Pitäisi olla. Itse ainakin yövyin kesäkuun Motoparkin päivillä retkeilypakussa ongelmitta. Vessat saattavat olla lukossa ja suihkuja ei ole, ellei uusi omistaja ole moisia ehtinyt jo rakennuttaa. Varikolle pitäisi kyllä päästä.
pr7 sanoi:Päivää.
Onko paikanpäällä lippuja myytävänä ?
vertzu sanoi:Minulle on tullut paljon kyselyitä asiasta, joten huomautan vielä, että lippuja ei voi ostaa ratavarikolta, mikäli ne on myyty loppuun etukäteen verkkokaupasta. Varikolta myydään lippuja vain siinä tapauksessa, mikäli niitä jää myymättä verkkokaupan kautta.
Motopark on loppuunmyyty kaikkien ryhmien osalta molempina päivinä, joten ratavarikolta lippuja ei saa! Lipun voi osaa toiselta käyttäjältä ja tästä pitää ilmoittaa ratavastaaville sähköpostilla. Ilmoitus lipunmyynnistä pitää tapahtua lipun alkuperäisen ostajan toimesta. Näin voimme olla varmoja siitä, että lipun ostaja haluaa todella myydä lippunsa, mikäli tulisi ns. riitatilanne. Ilmoituksen jälkeen omistus siirtyy luonnollisesti uudelle henkilölle. Mikäli jäsenhintaisen lipun myy ei-jäsenelle, niin täytyy ilmoittautumisen yhteydessä maksaa lipun hinnanerotus 15 euroa.
Seuraavana viikonloppuna on SM-kisat Motoparkissa, joten luultavasti myös hieman nopeampaa porukkaa on Motoparkkiin tulossa. Päivät ovat myös loppuunmyydyt, joten ryhmäjakoihin tullaan kiinnittämään huomiota. Lipun ostaja on vastuussa siitä, että on ostanut lippunsa oikeaan ryhmään. Mikäli oikeassa ryhmässä ei ole tilaa, niin ajoja väärässä ryhmässä ei voi jatkaa. Järjestäjä pyrkii parhaansa mukaan siirtämään kuljettajia ryhmästä toiseen, jotta vauhtierot saadaan tasoitettua, mikäli tähän on tarvetta.
HPi sanoi:Sopikaa Tapsan kanssa, ettei tule yllätyksiä. esim: tapio.nevala@motopark.fi