Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
JPOL sanoi:Kuten Hendrix:n soolot ?
Ajolinjat kuitenkin mukavan pyöreät
JPOL sanoi:Välitän palautteen RRC:n vuosikokouksessa.
Omalla kohdalla ajo onnistuu kyllä molemmissa tapahtumissa, sekä RRC:n yhdistetyissä että Org:n kaksipyöräisissä.
Mikeyx sanoi:Mobility Properties on perustettu joulukuussa 2021; se ei ole (vielä?) toimittanut 2022 tilinpäätöstä kaupparekisteriin. Ilmeisesti kyseessä on firma, jolla ei ole muuta liiketoimintaa (tai se on vähäistä) kuin Kymiringiin liittyvä? Rahaa ei siis ole ilman että sitä ulkopuolelta naaritaan.
Waiski_ sanoi:Mikä noissa sekapäivissä on ongelma? Itse en ole huomannut mitään vikaa niissä päivissä.
t33muki sanoi:Minulla ottaa hiukan silmään tuo, että Mobility Partners (joka siis tosiaan on pykätty pystyyn varsin hiljattain) sekä A.Ahlström Kiinteistöt ovat samaan aikaan sekä suurimmat omistajat että suurimpia velkojia. En hallitse yritysjuridiikkaa ollenkaan, mutta maallikon näkökulmasta se on erikoisen oloista.
Miksi Kymiringiä aloitettiin rakentamaan vaikka siihen ei ollut riittävästi rahaa? Miksi keskeneräiselle radalle kuviteltiin saatavan järjestettäväksi MotoGB vaikka varikkorakennukset olivat tekemättä, rahaa niiden tekemiseen ei ollut, eikä ollut rahaa maksaa Dornalle "kisalisenssiä"?
Kunhan ei mene transfobiseksi. [emoji8]JMH sanoi:^
Lisäksi moporyhmä alkaa muodostua aika heterogeeniseksi. Päivästä riippuen.
Joo ei se auto mihinkää kippaakaan, mutta se auto aiheuttaa sen hiekan sinne apexiin josta se mopotin sitte seuraavalla setillä kiskaisee rajusti ympäri. Jos on pelkkiä mopoja radalla ni en muista Orgin/MP-tuen päivillä että kertaakaa ois rataa tarvinnu putsata muuta ku prätkän kaadon jäljiltä öljyä tms.Desmosedici sanoi:Ylipäätään autot subjektiivisen kokemuksen mukaan aiheuttavat vähemmän katkoja päivään, koska raatoautoa vaativia kippauksia noissa ryhmissä ei tule, kun taas päivästä riippumatta pyörien kanssa näitä on ja 1 kaato yleensä keskeyttää kyseisen ryhmän ajon + vie osan tai koko seuraavan ryhmän slotista. Hiekkaa toki voivat pienen ulosajon myötä radalle tuoda, mutta en muista onko Kymiringin päivillä noin käynyt.
PrivateeR sanoi:Joo ei se auto mihinkää kippaakaan, mutta se auto aiheuttaa sen hiekan sinne apexiin josta se mopotin sitte seuraavalla setillä kiskaisee rajusti ympäri. Jos on pelkkiä mopoja radalla ni en muista Orgin/MP-tuen päivillä että kertaakaa ois rataa tarvinnu putsata muuta ku prätkän kaadon jäljiltä öljyä tms.
Motoparkissa viimeks ku avoimilla päivillä olin, ni Corvette kiskoi vikan shikaanin suoraksi ja lennätti koko saakelin shikaanin ja exitin täyteen turvetta. Kukaan ei menny sanomaan järjestäjille että näin oli käyny, ja sit seuraavaks sinne lähti Superbiket radalle ni voin kertoa että ku olin eka joka siihe jarruihin tuli ni melkoisen kaoottinen tilanne ku tuut jarrut maximilla ja näät että latu on täys multaa ja paskaa ni pakko nostaa jarrut ylös ja ajaa iteki nurmikon kautta läpi. Ajoin samantien väärään suuntaan pit exitille ja huusin että punaista lippua ylös perkele... onneks ei kukaan ehtiny heittää volttia siihen, koska sit käytettiin seuraava puoli tuntia harjat kädessä.
Joo näköjään ovat kanttareiden viimeistelyn ohella rakentaneet asfaltin myös sisäreunaan, liekö MotoGP vaatimus?IlluH sanoi:Kymiringillä on asfalttia sisäkanttarin sisäpuolellakin, eli hiekkaa ei apeksiin nouse, ellei nyt joku ihan metri tolkulla oikaise mutkaa.
psi sanoi:Miksi Kymiringiä aloitettiin rakentamaan vaikka siihen ei ollut riittävästi rahaa? Miksi keskeneräiselle radalle kuviteltiin saatavan järjestettäväksi MotoGB vaikka varikkorakennukset olivat tekemättä, rahaa niiden tekemiseen ei ollut, eikä ollut rahaa maksaa Dornalle "kisalisenssiä"?