Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ja mitenkähän tuo varoitin sitten toimii taajama-alueilla jos kerta :sanoi:Alun perin pyöriin suunniteltiin nopeudenrajoitinta, joka olisi hidastanut vauhtia jo 112 kilometrin nopeudessa, mutta suunnitelmasta luovuttiin sen kannattamattomuuden ja yleisen vastustuksen takia.
Ylinopeudet aiheuttavat eniten ongelmia taajama-alueilla eikä rajoittimista olisi näin ollen merkittävää hyötyä. Taajamissa nopeudet nousevat helposti yläkanttiin, mutta harvoin kuitenkaan yli sataan kilometriin tunnissa.
sanoi:Ne hälyttävät, kun kuljettaja ajaa huomattavaa ylinopeutta tai on liian lähellä edessä ajavaa kulkuneuvoa.
Sama tuli mieleen..Onko nyt aprillipäivä?
Erittäin hyvin sanottu!Mulla alkaa olemaan semmoinen fiilis kun seurailee näiden päättäjien touhuja, että oikeasti sanonta "kaikki hyvä loppuu aikanaan" ei ole huonosti sanottu.
Mitähän ihmettä sitä sitten tekee, kun kaikki ilo & mahdollisuus harrastaa omatoimista terapiaa (nykypäivän hektisessä elämässä / työelämässä ainakin mulle aika elinehto päästä välillä tuulettumaan) viedään kokonaan pois. Pakotetaan ihmiset vain tahdottomiksi roboteiksi, jotka käy kiltisti töissä ja maksavat veronsa, jotta "yhteiskunta" toimii ja kaikilla on niin helvetin mukavaa ja on niin pirun turvallista.
Ei vaikuta tulevaisuus tätä menoa kovin ruusuiselta. Todella masentavaa..
- P
Vittu, että kannatti liittyä EU:in !!!Kyllä menee naurettavuuksiin. Eikö toi ole jo määrätyn ihmisryhmän " lue motoristien " halveksintaa ja syrjintää, mikä kaiketi on eu:ssa kiellettyä. Jos tulee pyöriin on tultava kaikkiin ajoneuvoihin. Pääsee kotilollakin yli 112 km/h ja se on lisäksi kokonsa ja massansa takia muille tielläliikkujille suurempi vaara.
Juuri tämän kaltaisia päätöksiä noilta idiooteilta voi odottaa, kun mihinkään oikeasti tärkeään ongelmaan ei uskalleta puuttua.
kotisivut
Jos emme kuuluisi EU:hun, niin tuo kyseinen ja paljon muita liikennettä rajoittavia päätöksiä, olisi tehty jo aikoja sitten.Vittu, että kannatti liittyä EU:in !!!Kyllä menee naurettavuuksiin. Eikö toi ole jo määrätyn ihmisryhmän " lue motoristien " halveksintaa ja syrjintää, mikä kaiketi on eu:ssa kiellettyä. Jos tulee pyöriin on tultava kaikkiin ajoneuvoihin. Pääsee kotilollakin yli 112 km/h ja se on lisäksi kokonsa ja massansa takia muille tielläliikkujille suurempi vaara.
Juuri tämän kaltaisia päätöksiä noilta idiooteilta voi odottaa, kun mihinkään oikeasti tärkeään ongelmaan ei uskalleta puuttua.
kotisivut![]()
Taas yksi EU:n sokaisema nöyrä alamainen joka suostuu kaikkeen mitä "ylhäältä" tarjotaan.Jos emme kuuluisi EU:hun, niin tuo kyseinen ja paljon muita liikennettä rajoittavia päätöksiä, olisi tehty jo aikoja sitten.Vittu, että kannatti liittyä EU:in !!!Kyllä menee naurettavuuksiin. Eikö toi ole jo määrätyn ihmisryhmän " lue motoristien " halveksintaa ja syrjintää, mikä kaiketi on eu:ssa kiellettyä. Jos tulee pyöriin on tultava kaikkiin ajoneuvoihin. Pääsee kotilollakin yli 112 km/h ja se on lisäksi kokonsa ja massansa takia muille tielläliikkujille suurempi vaara.
Juuri tämän kaltaisia päätöksiä noilta idiooteilta voi odottaa, kun mihinkään oikeasti tärkeään ongelmaan ei uskalleta puuttua.
kotisivut![]()
Meinaaks entistä Itä-Saksan mallia... tilaus vetämään ja kymmenen vuojen päästä odotettavissa iloista yllätystä...Jos emme kuuluisi EU:hun, niin tuo kyseinen ja paljon muita liikennettä rajoittavia päätöksiä, olisi tehty jo aikoja sitten.Vittu, että kannatti liittyä EU:in !!!Kyllä menee naurettavuuksiin. Eikö toi ole jo määrätyn ihmisryhmän " lue motoristien " halveksintaa ja syrjintää, mikä kaiketi on eu:ssa kiellettyä. Jos tulee pyöriin on tultava kaikkiin ajoneuvoihin. Pääsee kotilollakin yli 112 km/h ja se on lisäksi kokonsa ja massansa takia muille tielläliikkujille suurempi vaara.
Juuri tämän kaltaisia päätöksiä noilta idiooteilta voi odottaa, kun mihinkään oikeasti tärkeään ongelmaan ei uskalleta puuttua.
kotisivut![]()