- Liittynyt
- 2.2.2010
busai sanoi:Ei onnistu vittu menee hermot,se on nyt työpöydällä se softa vissiin kun saan sen tyhjän kartan näkyviin kun klikkaan open map fale,sit tulee pikku ruutu ja siihen vissiin pitäs saada se osoite tai jotain ja sit avaa,ne kartat on työpöydällä,kun niitä klikkaan avaa,sit painan unzip tulee teksti 57 files unzipped successfully,eli nyt softa ja kartat kai,mitäs sitten?
Eli sitten kun se on unzipannut ja kertoo että 57 filua purettu, menet sinne paikkaan mihin purit ne, siellä pitäisi olla kaikki 57 tiedostoa. Navigoit tuonne kyseiseen paikkaan sieltä power commander ohjelmasta sen jälkeen kun olet valinnut "open map" ja se kysyy mikä avataan.
Sitten valitset sen numerosarjaisen tiedoston joka vastaa lähinnä pyörääsi kuten aikaisemmassa viestissä ohjeistettiin.
Ja sitten pyörä johdon päähän, käyntiin ja send map.
(Useimmissa pyörissä vain PC5 toimii käynnistämättä pyörää, kolmonen vaatii erillisen virtalähdeadapterin esim patterille jos haluaa ohjelmoida ilman että pyörä käy. Laittamalla virrat päälle commanderiin tulee vain hetkeksi virta kun pyörä suorittaa diagnostiikkaa.)