• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Miten näet itsesi ajaessa?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Ripley
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Miten näet itsesi ajaessa? - Mikä on mieluisin visio => fiilikset?

  • Oma pitkä varjoni vilistää vierellä kuin kaksoisveli.

    Ääniä: 0 0,0%
  • Vilkaisen heijastustani kauppojen näyteikkunoista.

    Ääniä: 1 50,0%
  • Viivytän katsettani kulmapeileissä nähdäkseni itseni ajavan.

    Ääniä: 0 0,0%
  • Kurkistan etupyörää nähdäkseni miten matka etenee.

    Ääniä: 0 0,0%
  • Katson kokonaisuutta edessäni - maisemaa stongan yli.

    Ääniä: 0 0,0%
  • Haluaisin seistä tien vieressä ja nähdä itseni ajavan.

    Ääniä: 0 0,0%
  • (Aivan sama miltä se näyttää! Kunhan kulkee ja kuuluu!)

    Ääniä: 0 0,0%
  • (Mikä ihmeen visionääri se tämmöisiä kyselee?)

    Ääniä: 1 50,0%

  • Ääniä yhteensä
    2
Mulla on krominen etulamppu (kuva mun profiilissa on kuva etulampusta) mistä näkee koko ajan ittensä "kalansilmäefektinä", tulee kateltua heijastusta myös näyteikkunoista
tounge.gif
 
en ole niin itserakas että tahtosin nähdä itteni ajamassa. ja ehkä on parempikin etten tiedä miltä näytän...vois ajaminen jäädä
biggrin.gif
 
Hih.. Mullahan on oma Ilta-Sanomat artikkeli kullannupuista ja itestäkin.. Kyllä se kaikki narsistiset haaveet täyttää
biggrin.gif


Ei vaan, pyörää voi ihailla pihalla ja parkissa ja saundit ajaessa täyttää sen aukon mitä maisemista ja ajotunnelmista muuten jää vielä auki. Toki aina täytyy peileistä tsekkailla, että takaritsillä on kaikki ok.

Mukavampaa matkantekoa on vaikea kuvitella.

062802moto_prv.gif
 
"Naama peilissä kiinni" -ei ole minun motto(tällä hetkellä). Enemmänkin kun on tullut (laittomasti kylläkin) ajettua noita kuljetus/työkoneita niin aistit kehittyy ja pitää ajatella kaikki valmiiksi ennen mutkaa, kaikki mahdolliset esteet, kusipääkuskit, elukat, onnettomuudet, että jos siellä on jokin edessä tietää miten toimia ennenkuin on liian myöhäistä.

Ei iso tukkirekka sellaisia ohjausliikkeitä tee kuin joku Fiat 600
wink.gif
 
"Ajellessa" olisi mukava kyttäillä itseään vaikkapa makkarin vaatekaapin ovien peileistä...pitänee pistää ostoslistalle!
 
No eipäs tuu juuri muuten erityisesti seurattua muuta kuin maisemia edellä sivuilla, ja joskus pitemmillä matkoilla tulee joskus vilkaistua eturengasta etuhaarukan ja katteiden välistä. Varjoja ja satunnaisia heijastuksia näkee silloin tällöin, kerran jopa itsensä ajamassa tien sivusta katsottuna (videoituna siis), mutta en nyt saa niiden näkemisestä mitään sen kummempia kiksejä.
Ai niin ja nykyisen nakin nopeus- ja kiekkamittarista näkee kirkkaalla ilmalla aina oman kypäränsä, tai ainakin visiirin ja osan sen takana olevasta naamarista, halusi tai ei. Edellisessä mopossa tais mittarit näyttää taivasta, siis heijastuskuvina.
 
kyllä niitä maisemia tulee katseltua aika lailla, mutta tilaisuuden tullessa kauppojen ikkunoitakin tulee vilkuiltua, kuinka hyvältä sitä näyttää
wink.gif
 
Ehkäpä hieman sekoitusta kaikista edellämainituista...?
tounge.gif
no kyllähän se maisema ja sen vaihtuvuus ovat tärkeimpiä, eli katse stongan yli!
062802moto_prv.gif
 
Kieltämättä olis kyl aika hauska nähdä ittensä ajamassa ihan livenä...taitaa kyllä jäädä näkemättä...
ghostface.gif
 
Kyllä se näyteikkunoihin "pamahti"...
mutta pääasiallisesti ne on ne kromiosat ja tankki josta tulee vilaistua
cool.gif
 
Samoja juttuja on tullut ihailtua kuin kysymyksen asettaja. Auringon valmistuessa laskuun oma varjo ohrapellossa on tähän mennessä näyttänyt hienoimmalta. Tähän fiilikseen pääsee hyvin Vesilahdella Tottitorpalta palatessa.

-narsisti-Veijo-
 
Maisemia ja kauppojen ikkunoista sillointällöin tulee vilastua tota sivuprofiilia..Haaveena ois kamun maatilalla kuvata/äänittää hieman pätkää et miltä se Kawan ujellus kuulostaa kun sieltä lähdetään suoraa pitkin pooooooois...
buttrock.gif
 
Back
Ylös