• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Mitä meinaa tail light

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Guest
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
G

Guest

Guest
punainen merkkivalo palaa jatkuvasti ja alla lukee tail light. Ahistaa. onko kyse vaan "takavalon merkkivalosta", se muuten toimii. Auttakee epätietosta
nixweiss.gif
 
Jarruvalo toimii. Mutta lamput on vaihdettu joten oisko vaan pikku piuha vika. Just kävin eka reissun kurvailemassa ja oli sika hienoo, paitsi se valo ahisti pirusti! Ja lisä kysymys: Kuuluuko takavalon syttyä ku laittaa pyörän rattilukkoon?... Onkohan korvantaustat vielä märät ja kärsä keltainen?
confused_orig.gif
omg.gif
 
Joissain jenkkivehkeissä on ollut muistaakseni taka- tai jarruvalon vikavalo. Jos kuitenkin molemmat toimii, mutta vikavalo palaa silti, nii eipä kannata siihen kiinnittää enempää huomiota. Sähkärinteippi piilottaa ongelman kätevästi.
 
Sitä vähän mietinkin, poissa silmistä, poissa mielestä. Mut mut mitenkäs se "parkkivalo" vai laitanko siihenki teipin?  
idea3.gif
Ahistaa ku on pihalla ku lihapulla näistä hommista, mutta ehkä joskus pääsen neuvoo muitaki ku vasemman jalan saapasta
confused_orig.gif
 
Kuullostais maadoitus häikältä.. Vähän niinkuin nää kuuluisat peräkärryjen discovalot. Tiiä sitte kunhan veikkailen.
 
palauttaako katkasia vai onko jumittanu?? suitzassa jää parkit päälle jos kääntää avaimen rattilukosta yhden yli
 
Back
Ylös