Ytsför
oma "titteli"
Juuri tänään tökkäsin vaimentimen kiinni, eli kokemusta on vähän rajallisesti. Db-killeri lähti irti jo ennen sitä, joten siitä ei tietoa. Kai sitäkin voisi kokeilla, noin mielenkiinnon vuoksi... Ääni ilman sitä oli ihan jees, sellainen avaran putken römpsötys, niinkuin pitääkin.Millaista ääntä tuo Arrow pitää db-killerillä, onko suunnilleen samaa tasoa kuin vakioputkella ja entäs ilman killeriä ?Veikkaisin, että tarkoittaa e-merkkiä ja db-killeriä. Ainakin omassa Arrow'ssa on kyseiset systeemit ja "omolog"-teksti paketissa.eli mitä on suomeksi omolog. ja non omolog hintaero 120€ ?
Näkyykö tuosta pöntöstä suoraan läpi jos killeri ei ole paikalla, vai onko se "monikammioinen tehonsyöjä" ja lopuksi oletko penkittänyt näillä vermeillä ?
T: Nimim. hieman utelias yksilö ;-)
Ilman killeriä näkyy putkesta läpi, eli on ihan normaali race-pönttö, e-merkillä vain. Killeri puolestaan on n. 20 cm pitkä, halkaisijaltaan reikää selvästi pienempi, toisesta päästä tulpattu putki, jonka kehällä on (vähän) reikiä.
Yllättäen en ole vielä penkittänyt, mutta ensi kuussa olisi tarkoitus käyttää ensin vakiona ja sitten tällä pöntöllä.
Jännitystä...