• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Mistä GS1000 -79 seosruuvi?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja JanappaX
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Osaiskohan ketään neuvoo... mulla on -79 GS1000 kaasarista pohjassa oleva seos ruuvi poikki... mitkään räjäytyskuvat ei edes tunne moista seos ruuvia... Mistäköhän on kyse/ mistä voisin saada semmoisen!?!?
nixweiss.gif


Kiitokset asiallisista vastauksista!
 
rohkeasti vaan, z1enterprisestä tuolta on ihan hyvät kokemukset. ruuvi tulee kirjeenä joten postikulutkaan ei ole suurensuuret. visa-korttinumeron tai paypal-tilinhän tuo vaatii tosin.

sitten vois tietysti katsoa Nakkilan sivuilta, onko cv-kaasarin osia...
 
Ei löydy edes tuosta Nakkilan kataloogista? Jenkkikuvista ei välttämättä löydä, kun siellä osa seosruuveista on blommattu, ja vaihtaminen laitonta.
Jos ei muuten löydy, niin maahantuojan edustajan tiskille varaosakuvastoja tutkimaan, voi olla ihan suomi-pyörän osa.
 
Ei löydy edes tuosta Nakkilan kataloogista? Jenkkikuvista ei välttämättä löydä, kun siellä osa seosruuveista on blommattu, ja vaihtaminen laitonta.
Jos ei muuten löydy, niin maahantuojan edustajan tiskille varaosakuvastoja tutkimaan, voi olla ihan suomi-pyörän osa.
Kävin Suzukin myynti/huallos kysymäs... ei löytyny listoista, ei tiänny osasta... sano, et jos jostain netist löydän osa numeron, ni eiköhän semmonen tilattua saada... mutku ei oo missään osanumeroo...
 
Jos alkuperäiset kaasarit, eikä kuvista löydy, ei ehkä ole tarkoitettu vaihdettavaksi, jolloin ei osiakaan ole myynnissä. Joudut ostamaan joko uuden kaasarin (koko sarja Nakkilassa vajaa 800), kallista, tai metsästämään purkaamoilta/eBaystä varaosakaasaria.
 
Back
Ylös