• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Minkälainen tie

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja motora
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Onko kukaan ajanut reittiä Maribor-Lenart-Ilz ?
Tien numero on alkuosaltaan 3 ja loppuosalta 66. Siitä pohjoiseen jatkuu A2 tie.
Minkämoinen tämä taival on ?
 
en ole tuota pätkää ajanut. Kun kysymyksessä kuitenkin ovat nk. sivistysmaat, ei pätkä ihan kulkemattomassa kunnossa voi olla. -Onhan se merkitty karttaankin.

Se ei silti estä sitä, että reitti olisi 'ikävä'. Kun on aikansa ajellut sivuteillä, eivät pittoreskit kylät enää elähdytä ja tasaisia peltoja löytyy lähempääkin.
 
Näinhän se on. Mutta "iällä" ollessa alkaa alppiteiden kaiteet ja varsinkin niiden takaa aukeavat jyrkät rotkot ikäänkuin huimata eli tätä tässä olisin kysynyt liekö tällä taipaleeella moisia.
 
Back
Ylös