Minkä valmistajan putken omistat

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja jamppa
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Minkä valmistajan putken omistat - ja koet parhaaksi.

  • Yoshimura

    Ääniä: 1 8,3%
  • LeoVince

    Ääniä: 5 41,7%
  • Akrapovic

    Ääniä: 3 25,0%
  • Ixil

    Ääniä: 0 0,0%
  • Devil

    Ääniä: 0 0,0%
  • Micron

    Ääniä: 0 0,0%
  • Laser

    Ääniä: 1 8,3%
  • Racefit

    Ääniä: 0 0,0%
  • Mivv

    Ääniä: 1 8,3%
  • Joku muu, mikä?

    Ääniä: 1 8,3%

  • Ääniä yhteensä
    12
Omassa on yoshimuran slipari, ei oo ollu valittamista. Devilin putket on ainaki hienon näkösiä nykyään
cool.gif
 
Hornetis oli Wileyco, Zetas oli Shark ja nykyises Yoshimura. Näistä äänien perusteella ehdottomasti paras oli Shark mutta ulkonäön perusteella Yoshimura ehdottomasti
sport05.gif
 
Yosimura kiekuu tänä nykyä. Uudessa saisi olla hiljaisempi kun ei tarvitsisi jännittää meluja radalla.
 
Hindle Competition +, eikä taatusti E-hyväksyntää, ja meteliä niin että mummot pui nyrkkiä kadun kulmissa.
nixweiss.gif
 
AKRAPOVIC= testivoittajalla mennään,Arrow "hävisi" 1/2 hevosta,ja huonoin oli Yoshimura< ja jopa 5 hv,lla heikommalla teholla. Miksi ajaa huonolla, jos kerran parhaallakin voi ajaa.
tounge.gif
Leo Vince olikin vaan 1 heppa huonompi kuin Akra.Onneksi huomasin nähneeni väärin, sellaista se on kun herää puoli 4 iltapäivällä,Jiisus.
 
Yoshimura tri-oval löytyy.
Minullakin oli kerran se tri-oval,ja kaikista hienoimmannäköinen putki kylläkin,mun mielestä.Ja eihän tietenkään nyt noista testeistä tarvi välittää sen kummemmin,nehän on vain tiettyjen valmistajien putkia,samalla valmistajallahan saattaa olla vaikka 5 erinäköistä rööriä.Varmaan joillakin muilla putkilla olis tullut taas eri tulokset.Ulkönäkö/ääni/hinta sen hetken saatavuus, taitaa olla suurimmat kriteerit putken vaihtoon,ei niinkään teho.
062802moto_prv.gif
 
Back
Ylös