• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Milloin aiot lopettaa ajokauden?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Jansku66
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Tänään pitäis viedä Honda talviunille. Kuhan tuo aurinko tuosta lämmittää ensiksi tiet  
smile_org.gif
...ensi kevättä odotellessa menee tämäkin talvi!
 
Eilen lopetin. En muuten olisi halunnut, mutta pyörä teki tuttavuutta maasturin takaluukun kanssa. Minä myös.. Ranne kipiä ja pyörä vähän rullalla.

buttrock.gif
 
Tänään viedään Pannari pojan hallille talviunille. Hommaan palataan huhtikuun alussa. Hyvä kesä, tuli yli 34 tkm => ei ole vieroitusoireita (ainakaan juuri nyt ;).
 
Katsotaan päivä kerralla, tänään tunnin lenkki takana, eikä yhtään liian kylmää. Vasta kun tiet suolataan....
 
Taitaa olla taputeltu, jos nyt ei vähän lämpimämpänä päivänä vielä käy vaikka toria kiertämässä. Viikonloppuna tuli vielä muutama sata kilsaa ajettua Jyväkylään ja takasin, mutta näpit alkaa jäätyä jo turhan sukkelaan tuollaisessa +4 C helteessä eikä vuorokaudessa ole enää montaa ajokelpoista tuntia jos haluaa, että tienpinta on plussan puolella. Takarenkaanakin on radalla aivan loppuun raiskattu Supercorsa, joka varmasti lipsahtaa liikennejympyrässä tai muuten nasakammin kallistaessa alta sekunnin murto-osassa, jos sattuukin olemaan jäätä tienpinnassa.
 
Sitten kun tulee lunta niin ettei uskalla ajella. Vielä tänään kuitenkin reissu osin tienlaidat kuurassa mutta tie sulana tai ainakin luulen niin.
062802moto_prv.gif
 
Kylä nyon ihan liian aikasta reakoira kylymyyteen. Siält tulee lämpöset kelit ihan kohta, ja sit taas ajellaan. Viime vuasina on viäl joulenalusviikolla päässy tiälle, joten lämpökahvoja hattuun.

062802moto_prv.gif
 
Back
Ylös