• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Millä puhdistat visiirin?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja nurmak
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Märkä mikrokuituliina vaan, antaa hetken eka liottaa paskoja visiirissä ja sit pyyhkii pois, sit kuivatus ajoviimalla.
 
Urealla, mieluiten omalla
biggrin.gif
 
Jos on verta ja suolenpätkiä pleksissä, märkä talouspaperi hautomaan jonniin aikaa. Yleensä riittää kun pyyhkäisee sitten kuivalla perään.

Joskus harvoin innostuu kiillottelemaan jollain ikkunanpesuliemillä.

Noin ne lähtee itikat yms. yleensä.
Varaa 2 talouspaperia:
Ensin 1 paperi liuotukseen visiirin päälle.. 2-10min.. jolla voit sitten lopuksi pyyhkiä ne itikat pois.
Sitten toinen, jos sellianen sattuu olemaan, kuivatukseen.

Tuo vain yksinkertaisuudessan toimii hyvin.
Ensin liuotetaan vesiliukoiset oliot ja siten ne pyyhitään pois.
 
Joskus kuullut huhun, että talouspaperit yms. kierrätyspaperista tehdyt tuotteet saattaa sisältää hiekkaa, joka pidempään käytettynä aiheuttaa naarmuuntumista? Olen itte kuitenkin putsaillu visiirit ja silmälasit kyseisillä papereilla, enkä ole huomannu sen kummempaa naarmuuntumista.
 
Back
Ylös