ja lisäksi vielä reilusti painoa ja pitkä akseliväli ettei käy aikuisille/papoille lapsuuksia vaikka lapsettaisi...Kardaanin puute tiputtaisi muut kuin bemarin pois listoilta itselläni. Nakupyörällä kun itse ainakin ajelisin vähän agressiivisemmin, suditellen ja revitellen niin voimansiirron olisi hyvä olla sellainen mikä kestää sitä, eikä tarvitse sormiaan liata koko aikaa vanhanaikaisia ketjuja sutiessa.
Bemarissa on ehdottomasti parhaan näköinen valomaski ja sopii parhaiten aikuiselle ihmiselle. Muut ovat vähän lapsellisia.
Edit. Unohtu mainita että oikea vastaus kysymykseen on sittenkin Gixxeri. Vahingossa erehdyin tuota Tuonoa kehumaan ennen kuin huomasin ettei mulla olekkaan sellaista ja se on vielä eri merkki kuin oma. Eli Tuonokin on ihan paska vespa.