• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Mikä tässä harrastuksessa on "vikana"

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja NOx
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Tosta linkistä sitten yks tuplavika liikaa.  
mad.gif


On lottovoitto syntyä Suomeen, mutta kuka kuittaa voiton...  
033102ass_1_prv.gif
Ja sinne kun postaat että listahinta Suomessa incl. VAT ja suositushintojen suositushinta on taaloissa karkeasti 30200$ ni puolet porukasta pyörtyy ja loput pitää sua jumalana jos oot sellaisen ostanu. Kanukkien ja jenkkien hinnat on kyllä kadehtimisen arvoisia.
 
*cebarimimmi*

Käyhän se noinkin
tounge.gif
, en ottanut tuota täydentämistä missään vaiheessa vattuiluna.

R2-D2 taas ymmärsi pikkuisen väärin kirjoitukseni, puhuin pyörän vaihdosta useaan kertaan. En suinkaan pyörän muokkaamisesta paremmin vaikka matkailuun sopivaksi.
 
sanoi:
Luulis ettei ainakaan katteihin tarvi tilata härpäkkeitä ympäri amerikkaa....
voin kyl olla väärässäkin..

Kuule, ne katit itsessään tilataan ympäri amerikkaa
tounge.gif


Näin myös koirahommissa, ainakin minun rodussani on tuontikoiria jenkeistä ja jopa Australiasta asti. Siihen verraten meidän ruåttalainen Elvis tuntuu ihan naapurin pojalta
cool.gif
Höh!

No eikös nöihin näyttelyihin kelpaa tollanen aito takapihan cocktail
wink.gif


shaun.gif
-real love
biggrin.gif
 
sopiiko kysyä että monesko pyörä menossa?
Eihän noita vielä montaa ole ollut. Rekisteröityjä 7 ja ellen kohta rauhoitu, niin kahdeksas tulee. Jannuna pyörät oli veljen kanssa kimppaan hankittuna. Oli muitakin harrastuksia kuin moottoripyörällä päristely, että silloin sopi hyvin tuomminen jako. Itsellä myös kurapyörät, joita en laske. Ja välissä oli sentään yksi useamman vuoden tauko ettei ollut mitään pyörää. Autoja on ollut vaan 5.

Ehkä tässä on ajotyylisuunnan maistelu kyseessä. Tekisi mieli supermotoa. Semmoista en ole vielä omistanut, mutta ajellut kyllä muuten...ja olen jo löytänyt hyvän nipun järkisyitä semmoisen hankinnalle, ois se varmaan niin kätevä työmatka-ajossa kyykkyyn verrattuna.
biggrin.gif
 
Clymerin raamattu, öljyä, suodattimia pikkusälää... uups taas meni pari sataa.

Toisaalta tuplasti toi on menny joskus dokaamiseen yhdessä illassa ja se kertaa 2-3krt/kk...

Eli täähän on ihan halpa harrastus ja maksakin tykkää, ei ole kellään valittamista
smile_org.gif
 
Lajin huonopuoli on tällä hetkellä se, että tarttis jotain uutta! Vaikka vasta 4 kautta mopoilua takana, niin jotenkin tuntuu, että lähialueet on kierrelty jo riittävän monta kertaa ja iltakruisailuissa eikä viikonloppunakaan kovin kauas kerkee. Keski-Euroopassa tullut käytyä kerran, mutta se vie taas niin helvetin paljon rahaa ja aikaa, että ei ole sellaiseen mahdollisuutta joka kesä. En tiedä mitä keksis, laji on kuitenkin enemmän kuin mieluinen!
hommaa soratiepyörä. lähitiet lisääntyvät x10. mukaan kun tulee huonoimmat routaheittoasfalttitietkin, jotka on sitä parasta mutkaa, mutta joita ei katupyörällä aja erkkikään.
No se ois tietty yksi vaihtoehto, mutta ne on sitten niin isoja möhkäleitä että. Ja koen itseni enemmän katupyöräilijäksi! Mutta kiitos kommentista  
smile_org.gif
 
biggrin.gif
On se hyvä olla kun on pa, ei tarvii miettiä pyöränvaihtoa tai muuta kallista remppaa, rahattomuus rauhoittaa
 
Back
Ylös