• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Mikä on mielestäsi paras mutkapätkä Uudellamaalla?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Ron Jeremy
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Em. reitti paranee vielä kun poikkeaa 112 tieltä Täkterin (Tähtelän) kautta Inkooseen ja jatkaa kierrosta vielä Karjaalta Pohjaan, Fiskarsiin tietä 104 ja Karjalohjan sekä Sammatin kautta tietä 1070 Lohjalle. Tässä onkin sitten yksi parhaista reiteistä Uudellamaalla (ellei paras).
Jotenki tähän tapaan.. pituutta kivenlahden rampista lohjalle tulee 177km.
img334934.jpg
 
Nikkilästä Pornaisiin!
Tuo pätkä on aika huonossa kunnossa tällä hetkellä. Kun ovat nuo Böndet (maanviljelijät) ajelleet pelloilta pois traktoreillaan teitä pitkin, niin on mutaa, hiekkaa ja muuta sontaa aikapaljon tiellä. Ja kun yhtälöön lisää vielä kosteutta/vesisadetta niin on todella liukasta! Joten malttia ja varovaisuutta
062802moto_prv.gif
 
Back
Ylös