• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Mielenosoitus Ahveniston puolesta 12.5.2009

Pyynnöstä välitän oheisen. Paikalla itse klo 18 jälkeen ajoharjoittelutapahtumamme päätyttyä. Ehkä mahdollisesti jo klo 17, jos saan jonkun muun hoitamaan kamat kärryyn ja silloin omalla pyörällä paikalle.

Asiallista käyttäytymistä toivoisimme kaikilta osapuolilta. Mukana niin auto- kuin pyöräpuolenkin edustajia, joten ei nyt ainakaan tuolla auto vs pyörä -kisaa
smile_org.gif


Mielenosoitus Ahveniston puolesta, 12.5 klo 17 Hämeenlinnassa torilla.
Hämeenlinnan kaupungin ympäristölautakunta kokoontuu tiistain iltapäivällä raatihuoneella päättämään uudesta ympäristöluvasta.
Tarkoitus on kokoontua RAUHALLISEEN mielen osoitukseen torille raatihuoneen eteen, ja näyttää että radalla on käyttäjänsä ja puolustajansa. Tärkeää olisi saada mahdolisimman paljon porukkaa paikalle. Yhtätärkeää on että olelle asiallisesti näkyvillä suurella joukolla, muuten asia käätyy itseään vastaa, niinkun radan vastustajilla on jo melkein käynyt.

Nyt mukaan näyttämään että Ahveniston moottorirata on tärkeä!

käy liittymässä ryhmään ja ilmoittaudu tapahtumaan!
http://www.facebook.com/event.php?eid=79093241515

Jukka Relander
Puheenjohtaja
Moottoripyöräilyn tuki ry
 
Hyvä ajatus ja hyvä saada käyttäjienkin mielipide kuuluville

Itselle tämä tulee hiukan liian lyhyellä varoitusajalla.

Tsemppiä kaikille paikalle pääseville.

//Andy
 
Uppista.
Kaikki vaa paikalle, vaikka ei rataajo nii nappaiskaa.

Olen tähän asiaan paikallisena perehtynyt tarkemminkin ja radanpitäjä kyllä on hoitanut velvoitteensa enemmän kuin täydellisesti. Vaatimus radan sulkemisesta on kyl täysin kohtuuton.


-J

Ps.Allekirjoittanut asui ennen siin liki parolantiellä, eikä kertaakaan harmittanut radalta tulevat metelit.
 
Back
Ylös