• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Mellunkylän lähellä Länsimäentiellä onnettomuus

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Ron Jeremy
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Tapahtui noin tunti sitten. Ajoin autolla ohi. Poliisiautoja 3kpl ja 2 lanssia. Tumma nakupyörä maassa ja kuskia hoidettiin vieressä. Itseäni järkytti eniten että sama risteys jossa meinas alkukesästä tulla eteeni tuninki-tero ja ehdin viimehetkellä jarruttamaan. Opin siitä miten risteyksiin ajetaan pärrällä eli aina valmiina pysähtymään vaikka etuajo-oikeus.
Lanssi lähti pillit päällä yli puolentunnin jälkeen joten taisi käydä aika huonosti. Toivon parasta. Kertokaa jos tiedätte tarkemmin. Helvetisti ihmisiä katsomassa.
sad_orig.gif
sad_orig.gif
sad_orig.gif
 
Huh! Ikävältä kuullostaa, mutta jos lanssi lähti a) vasta puolen tunnin ensiavun jälkeen, ja b) pillit päällä, niin elävien kirjoissa tuo kuski lienee. Muuten ei olis pillit päällä.
Vammat voi silti toki olla pahoja...
sad_orig.gif
 
Sorry mä en yhtään vinoile, mutta melkein ekana ehti vastata parivaljakko kava10/kyosho1
biggrin.gif


Ihan oikeasti peukkuja kuskille/osallisille. Ei ollut kivaa kattoa moista
sad_orig.gif
 
Kyllä asia on kuulkaas niin, että tämmöisiin uutisiin reagoimisesta ei järjestetä moottoripyora.orgissa kilpailuja!

Olen vakavissani.
Samaa mieltä. Itse postasin viestiin saadakseni sen nousemaan etusivulle uusien viestien joukkoon [tarkistettuani ensin HeSarin nettisivulta, ettei ollut aiheesta mitään uutisentynkää], siinä toivissa, että jollain olis lisätietoa...

Yleensä, kun näitä avauksia forumilla näen, pyrin tsekkaamaan noita lehtien viimeisten uutisten nettivustoja, sinne päätyvät aika nopeasti nämä, joille sitten avataan oma topic tuonne truvallisuusteeman toiseen osioon.
Pari onnettomutta olen tässä lähiviikkoina sillä lailla varmentanut suht nopeasti, ja mielestäni toiminut oikein. Mutta jos tällaista toimintaa ei haluta, sitten lopetan.
 
Sorry mä en yhtään vinoile, mutta melkein ekana ehti vastata parivaljakko kava10/kyosho1
biggrin.gif


Ihan oikeasti peukkuja kuskille/osallisille. Ei ollut kivaa kattoa moista
sad_orig.gif
Pannaan kilipailu pystyyn. Kuka ehtii ensin. Tällä topicilla on ehdottomasti 5:n nopeimman porukka: Ron Jeremy paikalle osuneena, Kawajack, Kyoshi, kava10, Kuulapää.
Kyllä asia on kuulkaas niin, että tämmöisiin uutisiin reagoimisesta ei järjestetä moottoripyora.orgissa kilpailuja!

Olen vakavissani.
En mä mitään vitun kisaamista tarkoitakkaan. Vaan tarkoitan että kyseinen parivaljakko on vaan kysellyt hiljattain että postaako liikaa ja sille vaan naureskelin.
Onko tieto kellään kuinka onnettomuudessa kävi?
 
En tunne Hesaa, mut voisko se olla tämä tapaus:

Matkapuhelimeen puhunut autoilija törmäsi moottoripyöräilijään Hermannissa

Matkapuhelimeen puhunut, 1968 syntynyt järvenpääläismies törmäsi moottoripyöräilijään Hermannissa Helsingissä maanantaina.
Onnettomuus sattui kello 11.50, kun järvenpääläismies oli kääntymässä Työpajankadulta Vanhalle talvitielle. Risteysalueella hän törmäsi Vanhaa talvitietä ajaneeseen, vuonna 1952 syntyneeseen moottoripyöräilijämieheen.
Moottoripyöräilijä sai ruhjeita ylävartaloonsa, ja hänet kuljetettiin tarkistettavaksi Töölön tapaturma-asemalle.
Autoilija kertoi, ettei ollut huomannut moottoripyöräilijää, koska oli puhunut matkapuhelimeensa.
HS
 
Lanssi muuten ei kuljettele "kylmiä kyytejä" sen hoitavat muut miehet. Toivotaan että henkiin jää ja joskus vielä nähdään tienpäällä, pyöränpäällä
buttrock.gif
 
Back
Ylös