Itsellä on tämmöinen perus setti.Meillä on käytössä Yeasu VX-146 ihan normi kuuloke/mikrofoni yhdistelmällä ja hyvin pelittää moottoritienopeuksissakin. Tuote näyttäisi löytyvän ainakin täältä.
Se mikä tuossa pitää pistää asetuksista on mikrofoni gain -6:lle, muuten ottaa liikaa kohinaa mukaan.No niin, nyt alkaa olla mulle passelin kuullosta pakettia![]()
![]()
Saako vielä udella, että minkälainen headset sulla on käytössä?
Itse en noista korvanappi hässäköistä hirveästi perusta...
Mutta joku kiinteästi (tarroilla tms) kypärään asennettava kuuloke/mikrofoni härdelli kiinnostaisi sitäkin enemmän![]()
Ei nyt juuri tuo, mutta hintaluokka oli sama. Eli mikrofoni ja kuulokkeet kiinteästi kypärän sisään, piuha sopivaan paikkaan kypärässä mihin saa puhelimen ja kypärän välisen piuhan kiinni.
Tuota piuhaa valkatessa tietysti kannattaa tsekata että käy puhelimeen. Tuohon Yeasuun on meillä sellainen välipiuha, jolla se yhden liittimien piuha muuntautuu kahden liittimen settiin sopivaksi.
Itsellä nykyinen setti on tainnut olla paikallaan pari vuotta, vanha jäi varalle toiseen kypärään kun kypärä vaihtui eli ihan hyvin kestänyt.
Kannattaa muuten ottaa kahden kuulokkeen malli ettei huuda vain yhteen korvaan...